Zalety włóczki typu spaghetti

włóczka typu spaghetti

Szydełkowanie, czy też robótki ręczne w stają się w obecnym czasie bardzo popularne. Bardzo duży wpływ na rezultat takich właśnie prac będzie miało to, jakiego rodzaju włóczka zostanie w takim celu wykorzystana. Znane są obecnie takie jej rodzaje, które wyróżniają się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości, dodatkowo pochodzące niemal w stu procentach z recyklingu.

Dlaczego warto szydełkować na włóczce typu spaghetti?

włóczka typu spaghettiJeśli chodzi o ich specyfikację, włóczki takie składają się aż w 92 % z bawełny, a w 8% z elastanu. Wpływa to na całkiem sporą rozciągliwość jaka charakteryzuje się tania włóczka spaghetti. Taka włóczka doskonale nadaje się do wszelkich robótek ręcznych z użyciem szydełka, o rozmiarze od 12 do 16 mm. Kłębek takiej włóczki zawiera zazwyczaj 120 mm, co wystarcza w zupełności na wykonanie większości prac. Co najważniejsze, włóczka taka jest zdecydowanie tańsza, niż inne rodzaje. Wynika to z faktu, że pochodzi ona z recyklingu, o czym świadczy również jej alternatywna nazwa czyli t-shirt yarn. Wbrew pozorom jednak, do stworzenia tej włóczki nie są wykorzystywane te jedne rodzaje ubrań, powstaje ona równie często z niepotrzebnych prześcieradeł, pościeli, czy też starych obrusów. Ciekawą opcją jest stworzenie takiej włóczki samodzielnie, korzystając z niepotrzebnych tekstyliów, ale jest to dosyć czasochłonne i wymaga dużej uwagi.

 

szydełkowanieWłóczkę taką można jednak również kupić bez żadnych problemów w sklepach z pasmanterią, gdzie jest ona dostępna w bardzo atrakcyjnych cenach. Włóczka tego typu wyróżnia są bardzo wysokim poziomem wytrzymałości, w porównaniu do włóczek konkurencyjnych. Ubrania, szale oraz inne elementy, stworzone z takiej właśnie włóczki, można nawet prać w temperaturze przekraczającej sporo 40 stopni, która jest maksymalną dopuszczalną w przypadku innego rodzaju włóczek, dostępnych zazwyczaj w sklepach. Powoduje to, że nadaje się ona do robienia z niej swetrów, szali, toreb, oraz innego rodzaju elementów. W szydełkowaniu, może niemoc przędza duża sztywność takiej włóczki, co powoduje, że jest ona dedykowana osobom zaawansowanym we wszelkiego rodzaju robótkach, w tym również w szydełkowaniu.

Osobom początkującym zalecane są do wykorzystywania inne rodzaje włóczek, o większej sprężystości. Wybór odpowiedniego rodzaju włóczki jest bardzo ważny w kontekście rozpoczęcia szydełkowania. Ważne jest, by wykorzystywać taką włóczkę, która może się pochwalić bardzo dużym poziomem odporności. Będzie się to przekładało oczywiście również na trwałość, stworzonych z jej pomocą ubrań, oraz innych elementów codziennego użytku.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.motek.com.pl!

Opublikowane w

Dodaj komentarz