Zalety wielkoformatowych gier dla dzieci

gra strategiczna

Pomimo dużej popularności gier komputerowych, jak i tych przeznaczonych na urządzenia mobilne, nadal bardzo dużą popularnością mogą się pochwalić planszówki. Szczególnie popularnym ich rodzajem są te, w nieco powiększonej formie XXL. Takie gry, dają zazwyczaj znacznie większe możliwości, oraz rozbudowaną mechanikę gry.

Gry planszowe — świetna zabawa dla całej rodziny

gra planszowaGry planszowe w przeciwieństwie do tych komputerowych, mogą bardzo pozytywnie wpływać również na rozwój nawet najmłodszych dzieci. Nie powodują one tak dużego stresu jak gry komputerowe, nie uczą większej tolerancji na przemoc, a ze względu na fakt, że większość takich gier jest wieloosobowych, skłaniają one również do kooperacji oraz współpracy. W szczególności jednak dotyczy to gier takich jak wielkoformatowe gry planszowe dla dzieci. Duża plansza, która może przekraczać rozmiary nawet 200 cm na 130 cm, powoduje, że grać może znacznie większa ilość osób. Co więcej, bez trudu można znaleźć takie wersje tych gier, których brać mogą udział nawet te młodsze dzieci, w wieku od dwóch do siedmiu lat. Podobnie jak inne gry planszowe, tak i te umożliwiają wytrenowanie spostrzegawczości, wiedzy, ale także i koordynacji ruchowej. Gry planszowe wielkoformatowe wyprodukowane przez polskich producentów, są również bardzo solidnie wykonane.

gra strategiczna Oznacza to, że zastosowany do ich stworzenia materiał, odporny jest na przykład na ścieranie, co pozwala na korzystanie ze wspomnianych gier przez bardzo długi czas. Sam nadruk jest zaś w ich przypadku wykonany z farby ekologicznej, dzięki temu w gry takie mogą grać nawet bardzo wrażliwe, cierpiące na alergie dzieci. Gry takie dostępne są w różnych wersjach, różniących się mechaniką rozgrywki, oraz zasadami gry. Przykładem takiej gry, która może w szczególności zainteresować chłopców, jest na przykład piłka nożna. Innym rodzajem gry, który również cieszy się obecnie szczególnym zainteresowaniem, może być gra „Węże i drabiny”. We wszystkich tych grach, gracz staje się niejako pionkiem, co też powoduje, że zachęca to dziecko do większej aktywności.

W obecnym czasie, widoczny jest ponowny wzrost popularności gier planszowych. Gry takie, pozbawione są wszelkich wad oraz negatywnego wpływu na rozwój dziecka, który ma miejsce w przypadku gier komputerowych, czy też mobilnych. Powoduje to, że grać w tego rodzaju gry, mogą nawet te najmłodsze dzieci, nawet od dwóch lat. Ciekawym rodzajem takich gier, są te w formacie XXL. Taka ich wersja opiera się na tym, że każdy gracz staje się na czas gry pionkiem, co powoduje, że może się bardziej wciągnąć w rozgrywkę.

Opublikowane w

Dodaj komentarz