Wideofilmowanie ślubu – o pięknych filmach z wesela

filmowanie

Są w życiu wydarzenia, które chce się upamiętnić na długi czas. Okazje rodzinne, szkolne, firmowe. Film to doskonała forma, która pozwala na zapis pięknych wspomnień i daje możliwość wracania do nich, kiedy ma się na to ochotę. Jedną z okazji, które najczęściej utrwalane są na wideo jest ślub. Wydarzenie poprzedzają zazwyczaj długie i staranne przygotowania. Warto jest upamiętnić ich efekty.

Co zrobić, by film był wyjątkowy, a nie nudny i powtarzalny?

kamera do filmowaniaNudne, długie i słabej jakości filmy z wesela to koszmar wielu spotkań w gronie najbliższych. Trudno odmówić, trudno też taki seans przetrwać bez ziewnięcia. Wideo interesuje zazwyczaj tylko samą parę młodą, ale nawet dla nich może być rozczarowujące. Całe szczęście taka perspektywa przechodzi już dziś w stan zapomnienia. Nowe technologie niosą możliwości stworzenia ciekawego, oryginalnego i pięknego wizualnie filmu. Skorzystanie z oferty profesjonalisty otwiera na takie możliwości. Istnieją studia, które mają w ofercie wideofilmowanie w Toruniu, Warszawie i innych miastach i mniejszych miejscowościach Polski. Aby film był ciekawy musi mieć pewien scenariusz i układ. Nie może też trwać kilku godzin. Optymalna długość dobrego filmu z wesela to około godzina. Istotny jest więc montaż.

filmowanieCiekawym rozwiązaniem jest rozpoczęcie filmu już od przygotowań nowożeńców. Pozwala to uchwycić podekscytowanie całym dniem i może stanowić pewnego rodzaju pożegnanie z aktualnym stanem cywilnym. Sama ceremonia ślubna jest najważniejszym momentem, nie ma jednak sensu by film zawierał jej zapis w całości. Kamera operatora wychwyci te najistotniejsze i najbardziej emocjonalne chwile zaślubin. Zabawa weselna bywa szalona. Ciekawe jej ukazanie będzie źródłem śmiechu i wzruszeń oraz pozwoli na upamiętnienie gości zebranych na przyjęciu. Aby wideo ze ślubu i wesela było spersonalizowane warto w filmie uwzględnić zainteresowania pary młodej. Można to zrobić przez elementy dodane w montażu lub zainscenizowanie konkretnej sytuacji podczas uroczystości. Bardzo ważne jest, by do filmu wybrać muzykę, która jest dla zakochanych ważna. To często właśnie ona buduje klimat. Niektóre studia filmowe oferują stworzenie ślubnego teledysku, co jest idealnym pomysłem, gdy para ma ukochaną piosenkę. Krótka forma, jest ciekawym dodatkiem i częściej można do niej wracać.

Film z różnych uroczystości, a w szczególności ze ślubu i wesela jest piękną pamiątką na lata. Pozwala wracać do tych ważnych chwil, kiedy tylko jest potrzeba. Wynajęcie profesjonalisty od wideofilmowania otwiera na możliwość nagrania ujęć z drona, czy skorzystanie z kilku operatorów. Doświadczenie w montażu daje możliwość stworzenia filmu, który będzie miał odpowiednią długość. W chaosie przygotowań do wyjątkowego dnia warto więc też pomyśleć, jak z dobrym skutkiem uwiecznić te chwile.

Opublikowane w

Dodaj komentarz