Udana integracja w firmie

Pracownicy często potrzebują sporo czasu by dobrze poczuć się w nowej firmie. Nie znają jeszcze nikogo, poznają panujące tam zasady, nie czują się swobodnie. Szczególnie osoby nieśmiałe, introwertyczne mają problem z adaptacją. Wiadomo, że dopóki pracownik nie poczuje się dobrze w firmie, to nie będzie w pełni skupiał się na pracy. Brak wsparcia teamu również jest tu znaczący.

Impreza dla pracowników

impreza firmowaCzy można jakoś przyspieszyć proces adaptacyjny, sprawić, by pracownicy się poznali, a zespół był zgrany? Okazuje się że tak. Często nawet jedna integracyjna impreza firmowa w Krakowie czy innym mieście może zrobić różnicę. Do wyboru jest wiele opcji w zakresie integracji. Niektóre firmy organizują po prostu spotkanie po godzinach pracy. Zapewniają catering do biura i zimne napoje. Pracownicy mogą ze sobą swobodnie pogadać, sprawdzają się też różne gry i zabawy mające na celu poznanie lepiej drugiej osoby. Grunt to dobrze się bawić. Spotkania pozwalają się też przekonać, że szef nie jest taki straszny jak się nam na początku wydawało, a kierowcy potrafią być bardziej pomocni jeśli zajdzie potrzeba. Często imprezy integracyjne wiążą się z jakąś aktywnością fizyczną. Może to być coś spokojnego np. billard czy kręgle, jak również wypad na paintballa – tradycyjnego lub laserowego.

impreza firmowaMożna urządzić zawody dotyczącego tego która druzyna wygra np. wszystkie teamy przeciw sobie, czy marketing kontra księgowość. Element rywalizacji podnosi adrenalinę i zachęca do współuczestnictwa w grze. Nie wszyscy pracownicy jednak lubią aktywnie spędzać czas. Co wtedy? Zawsze można postawić na wyjście wspólne do escape room, do kina, czy nawet do teatru. To opcja dla tych, którzy lubią kulturalną rozrywkę czy też lubią nowości. Nowością są imprezy organizowane z dala od miejsca pracy. Firmy zabierają pracowników na rejs po morzu, wypad w góry, czy zwiedzanie jakiejś europejskiej stolicy. To połączenie fantastycznej wycieczki, a więc poniekąd urlopu, z integracją. Oczywiście kosztuje to o wiele więcej niż standardowa impreza, jednak efekty mogą być zdecydowanie lepsze. Każdy pracownik doceni taki wyjazd. Zdecydowanie dobrze przygotowana impreza integracyjna potrafi znacząco korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy.

Jej organizacja nie musi być skomplikowana i kosztowna, a efekty będą zauważalne w krótkim czasie. Pracownik zadowolony to pracownik bardziej chętny do pracy, bardziej zmotywowany, czyli przynoszący firmie zyski. Zawsze warto inwestować w dobrostan pracowników, bo to inwestycja w przyszłość firmy.

Opublikowane w

Dodaj komentarz