Tajniki zawodu stylistki

stylistka

Coraz bardziej popularne jest korzystanie z porad prywatnych stylistów. Robią to nie tylko celebryci, ale też osoby, którym zależy na zmianie albo utrzymaniu swojego wizerunku. Stylista jest bowiem osobą, która zna się na modzie, której nieobce są tajniki kreowania wizerunku, która potrafi dobierać ubrania do sylwetki.

Jak pracuje stylistka?

stylistkaObecnie zawód ten cały czas zyskuje na popularności, stąd możemy spotkać się również z ofertami usług stylisty fryzur, stylisty manicure czy nawet stylisty rzęs. Stylistka może pracować w wielu miejscach- zaczynając od centrum handlowego, poprzez magazyny modowe, aż po profesjonalne domy mody. Zajmuje się ona kreowaniem pokazów mody czy sesji zdjęciowych, ale również dobieraniem stylizacji dla gwiazd i polityków. Aby zostać dobrym stylistą, niezbędne jest poczucie estetyki i wyczucie stylu, a także kreatywność i otwartość. Trzeba mieć również odpowiednie podejście do ludzi, być empatycznym, wrażliwym i szczerym. Często ludzie zgłaszają się do takiej osoby z powodu swoich kompleksów, dlatego też trzeba być delikatnym i życzliwym, aby móc dobrze wykonywać swoją pracę. Otwarta komunikacja nie powinna stanowić żadnego problemu.

stylistkaW tej pracy konieczna jest również rozległa wiedza (z zakresu kreowania wizerunku, historii mody i stylizacji), jak i doświadczenie, które można zdobyć uczęszczając na specjalne kursy dla stylistów albo zajęcia w różnych szkołach stylizacji. Dobrym pomysłem na sam początek kariery mogą okazać się sesje amatorskie. Polegają one na tym, że umawiają się ze sobą różne osoby, które również dopiero zaczynają (fotograf, wizażystka, stylistka fryzur, modelka) i pracują nad sesjami, zdobywając w ten sposób cenne doświadczenie, a i zdjęcia do portfolio. Często magazyny modowe oferują możliwość odbycia bezpłatnego stażu. Są one szansą na pokazanie się profesjonalistom i wybicie się, dają też ogromną sposobność zdobycia cennego doświadczenia i niezwykle ważnych w tej branży znajomości, bez których rozwój nie jest praktycznie możliwy. Typowy dzień w pracy stylisty nie istnieje- osoby wykonujące tę profesję mają zróżnicowane obowiązki i cały czas pracują z nowymi osobami.

Aby zostać stylistą, nie wystarczą dobre chęci. Do wykonywania tego zawodu potrzebne są odpowiednie predyspozycje oraz kreatywność, poczucie stylu i estetyki. Wtedy będzie się dobrym w tym, co się robi. Praca jest nieprzewidywalna, nie ma określonych ram czasowych i w związku z tym często może pokrzyżować plany osobiste. Daje jednak niesamowitą satysfakcję i spełnienie.

Opublikowane w

Dodaj komentarz