Szybkie i bezbolesne przedłużanie włosów

Wiele kobiet narzeka na to, że ich włosy rosną bardzo wolno, są cienkie i rzadkie. Chciałyby mieć długie, gęste włosy, jednak stosowanie wcierek, odżywek, czy specjalnych szamponów nie daje zadowalających efektów. Dlatego też coraz popularniejszym zabiegiem staje się profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie włosów.

Przedłużanie włosów na taśmie

przedłużanie włosów metodą kanapkowąTo szybki i skuteczny sposób na poprawę wyglądu fryzury. Jakie metody są wykorzystywane przez fryzjerów? Metoda ultradźwiękowa jest nowoczesna i bezpieczna dla włosów, jednak bardzo droga. Poza tym często widać miejsce ,,zgrzewu” włosów naturalnych i doczepianych. Mikroringi bardzo odznaczają się na włosach, to rodzaj małych obręczy które łączą dwa pasma włosów. Również metody ,,na gorąco” mają swoje wady, przede wszystkim osłabienie struktury włosa. Dlatego też polecane jest profesjonalne przedłużanie włosów metodą kanapkową. Tutaj wykorzystuje się pasma włosów doczepione do specjalnej taśmy. Taką taśmę mocuje się możliwie jak najbliżej skóry głowy. Nazwa metody odnosi się do tego, że owo pasemko wkłada się między dwa pasemka włosów naturalnych, przez to sama taśma pozostaje niewidoczna. Ze względu na to, że włosy odrastają to taśmę się podciąga co jakiś czas. Może to być co miesiąc lub rzadziej, zależy od tego jak szybko komuś rosną włosy.

przedłużanie włosów metodą kanapkowąUsuwanie takich pasemek też nie sprawia problemu. Usuwa się do tego specjalnych preparatów, którymi psika się miejsce ,,zgrzewu” i czeka, aż łączenie się rozejdzie. Dzięki temu zdejmowanie doczepek nie uszkadza włosów. Metoda kanapkowa pasuje zarówno wtedy kiedy chcemy przedłużyć włosy, jak i je zagęścić. Od tego jaki efekt chce się osiągnąć zwykle daje się od dziesięciu do dwudziestu pasemek do włosów. Trzeba też powiedzieć na temat tego, że do kanapek wykorzystuje się i włosy naturalne i sztuczne. Naturalne będą oczywiście dawać nieco lepszy efekt, lepiej się układają i nie odznaczają się na ,,tle” włosów. Z kolei włosy sztuczne są nieco trwalsze i powinny się mniej niszczyć w trakcie ,,użytkowania”. Ważne jest to, że pielęgnacja włosów przedłużanych wymaga używania specjalnych kosmetyków i szczotek.

Chodzi o to, by włosy się nie filcowały i nie puszyły, a także by ich rozczesywanie ich było łatwe (tak by nie ciągnąc za mocno za taśmy). Jak widać przedłużanie włosów metodą kanapkową to dobry wybór dla kobiet, które chcą mieć długie i gęste włosy. Przedłużanie pasm nie zajmuje dużo czasu, a efekt jest naprawdę naturalny. Warto pamiętać o tym, że włosy przedłużane można być rzadziej, za to zawsze trzeba pamiętać o odżywce lub masce.

Opublikowane w

Dodaj komentarz