Świeże i czyste powietrze w domu

dyfuzor zapachowy

Każdy chciałby mieć zawsze czyste i świeże powietrze w domu, jednak uzyskanie tego efektu nie jest łatwe, szczególnie w okresie letnim. Wtedy w pomieszczeniach szybciej pojawia się zaduch, zatęchłe powietrze, wiele osób narzeka na wysoką temperaturę powietrza.

Czy można temu zapobiegać?

nawilżacz powietrza A jeśli już pojawi się problem to jak szybko i bezproblemowo będzie można go usunąć? Na pewno ważne jest regularne wietrzenie pomieszczeń. Najlepiej to robić przynajmniej dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem. Wtedy na zewnątrz jest najchłodniej, więc do pokoju wpadnie świeże, przyjemne powietrze. To szczególnie ważne latem, kiedy dom szybko się nagrzewa. Jeśli otworzymy okna w ciągu dnia to tylko wleci do środka gorące powietrze, a tak z rana wywietrzymy i możemy cieszyć się świeżą dostawą tlenu. Sama świeżość to nie wszystko, warto zadbać też o odpowiedni poziom nawilżenia. Zimą jest to duży problem, ze względu na ogrzewanie. Grzejniki ocieplają powietrze, ale też je wysuszają. Oczy pieką, w nosie i gardle pojawia się suchość. Można temu zapobiec stosując nawilżacz powietrza. Są urządzenia stojące (podłogowe) i biurkowe. Emitują parę wodą, dzięki której oddychanie staje się bardziej komfortowe.

dyfuzor zapachowy Nawilżacze często mają też funkcję jonizacji. Jeśli nie chcemy kupować urządzenia to można na kaloryferze powiesić ceramiczne pojemnik z wodą, która będzie parować. Trzecia ważna sprawa to zapach w domu. Czasami wietrzenie i nawilżanie nie wystarczy. W takim wypadku warto zastosować ekologiczny naturalny odświeżacz powietrza. Pojemnik wystarczy wstrząsnąć i rozpylić spray w pokoju. Odświeżacz może mieć zapach kwiatowy, leśny, morski, czy owocowy. Szybko i skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy. Zamiast odświeżacza w sprayu można zastosować dyfuzory, świece, czy wkłady zapachowe. Również do niektórych nawilżaczy można dodawać olejki eteryczne, dzięki czemu powietrze będzie nie tylko wilgotne i jonizowane, ale też przyjemnie pachnące. Warto wspomnieć też o saszetkach lub woreczkach zapachowych, wkładanych do szaf z ubraniami lub butami. Dzięki nim zachowają one przyjemny zapach jak świeżo po wypraniu, czy czyszczeniu. Najczęściej wybiera się te w wersji kwiatowej.

Podsumowując, dbając o jakość powietrza w domu dbamy też o nasze dobre samopoczucie. Czyste, ładnie pachnące, mające odpowiednią wilgotność powietrze jest bez dwóch zdań bardzo ważne. Dzięki wietrzeniu codziennemu, stosowaniu nawilżaczy, jak również odświeżaczy czy dyfuzorów można o to zadbać szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Opublikowane w

Dodaj komentarz