Strzelectwo parkourowe – wady i zalety

strzelectwo parkourowe

Strzelectwo parkourowe zyskuje nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, coraz większą popularność. Dzięki niemu można ćwiczyć technikę strzelecką w bezpieczny sposób, czy strzelać do ruchomego celu bez zabijania zwierząt. Warto jest przyjrzeć się bliżej tej sportowej aktywności, by poznać jej wszystkie wady i zalety, a także wiedzieć, czy jest to odpowiednia opcja dla nas.

Nowy rodzaj strzelectwa

strzelectwo parkouroweNajważniejsza kwestia to oczywiście sama definicja. Czym jest profesjonalne strzelectwo parkourowe? To nic innego jak strzelanie do rzutków w plenerze, najczęściej na leśnej polanie. Taa strzelnica jest z dala od zabudowań, specjalnie ogrodzona, w związku z tym zawodnicy mogą bezpiecznie strzelać do celu bez obaw. Rzutki mają różne wielkości, poruszają się z różną prędkością i w różny sposób – mają imitować lot ptaka, czy kłus jelenia. Do rzutków strzela się ze strzelby. Zawodnicy mają też nakładane słuchawki, tak jak przypadku strzelnic policyjnych, każdy ma też własny boks, dzięki czemu wiadomo że będzie strzelał do ,,własnego celu”. Jakie wady i zalety ma strzelectwo parkourowe? Zaletą jest to, że można potrenować strzelanie ,,na sucho” pod okiem fachowca. Samo prawidłowe trzymanie broni i obchodzenie się z nią to już połowa sukcesu.

strzelectwo parkouroweW dodatku można po prostu postrzelać bez zabijania zwierząt, zatem można powiedzieć, ze to opcja ekologiczna, nieszkodząca naturze. Niewątpliwą zaletą jest też to, że nauka strzelania odbywa się w standardowych godzinach i w specjalnie przygotowanych miejscach – nie trzeba się zrywać wcześnie rano by przedzierać się przez mgłę i bagna by dotrzeć np. do rykowiska czy żerowiska. Podjeżdżamy na strzelnicę kiedy chcemy i strzelamy tak długo jak chcemy. Będąc stale w jednym miejscu możemy w każdej chwili zrezygnować ze strzelania, zrobić przerwę na posiłek, czy odpoczynek. A czy strzelectwo parkourowe ma jakieś wady? Na pewno rzutki imitują tor poruszania się zwierząt, ale nie w stu procentach idealnie. Ponadto strzelanie stojąc w boksie z gotową, naładowaną strzelbą też nie oddaje natury polowania – kiedy trzeba działać cicho, szybko i zdecydowanie jednocześnie. Jest to zatem opcja nauki, ale niepozbawiona wad.

Jak widać strzelectwo parkourowe ma o wiele więcej zalet niż wad. Pozwala na naukę strzelania w komfortowych, bezpiecznych, specjalnie przygotowanych warunkach, bez szkody dla przyrody. Wiadomo, że nie oddaje to w stosunku 1:1 natury polowania, jest jednak dosyć dobrze stworzoną alternatywą z której każdy może skorzystać – nawet nie mając doświadczenia.

Opublikowane w

Dodaj komentarz