Sanatorium na NFZ

turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem

Wiele osób w wieku 60+ posiada przewlekłe choroby, których objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dobrym sposobem na regenerację sił i odpoczynek są kilkutygodniowe pobyty w sanatorium. Aby zdobyć skierowanie do takiego ośrodka, trzeba skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Choć na pobyt sfinansowany z Narodowego Funduszu Zdrowia trzeba trochę poczekać, jest to bardzo opłacalne.

Turnusy z rehabilitacją

turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniemPensjonariusz dopłaca do tego pobytu niewielką część całej kwoty. Trzeba natomiast ponieść koszty dojazdu czy wyżywienia. Miejsce pobytu jest uzależnione od schorzeń, na jakie cierpi dana osoba. Kompleksowe turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem najczęściej odbywają się w dużych, polskich uzdrowiskach. Do leczenia wykorzystuje się naturalne walory konkretnego miejsca, takie jak klimat przyrodniczy czy lokalne złoża surowców ważnych w leczeniu (jak np. borowina czy torf). W ramach pobytu ma się możliwość skorzystania z wielu zabiegów, po których można się lepiej poczuć. Zabiegi są indywidualnie dopasowywane do potrzeb każdego kuracjusza. Najczęściej, pierwszy dzień pobytu zaczyna się od konsultacji z lekarzem, z którym ustala się rodzaj i ilość przeprowadzanych zabiegów. Każdy dzień polega na odbywaniu zaleconych zabiegów. W przerwach jest czas na posiłki albo integrację z pozostałymi kuracjuszami. W trakcie całego wypoczynku ma się zapewnione posiłki, zgodnie z wymogami dietetycznymi.

turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniemNajczęściej kuracjusze są lokowani w pokojach dwuosobowych z łazienką. Jest to wygodne w szczególności wtedy, kiedy podróżujemy np. z mężem czy przyjaciółką. Kilka tygodni spędzonych na intensywnym polepszaniu stanu zdrowia może przynieść bardzo duże efekty. Nie bez powodu, częstym zaleceniem dla pacjentów pooperacyjnych jest wypoczynek sanatoryjny. Dzięki zmianie klimatu, wzmocnieniu mięśni, można wrócić do domu w lepszym stanie zdrowia. A jak wiadomo, w zdrowym ciele, zdrowy duch. Wielodniowy pobyt jest też świetną okazją do nawiązania nowych znajomości. Bardzo często seniorzy w trakcie pobytów w sanatorium spotykają nowych znajomych. Choć wiele z tych znajomości mają charakter ulotny, są też i takie, które trwają zdecydowanie dłużej niż jeden turnus. Wybierając się do sanatorium na pobyt leczniczy warto wykorzystać ten czas do pomyślenia o swoim zdrowiu.

Jest to idealny moment, żeby zapomnieć o codziennych problemach i skupić się na poprawie problemów zdrowotnych. Bez względu na to, czy powodem pobytu w sanatorium są przebyte urazy czy choroby przewlekłe, kilka tygodni rekonwalescencji może zdziałać naprawdę wiele.

Opublikowane w

Dodaj komentarz