Rodzaje ciekawych dodatków rowerowych

gadżety rowerowe

Zwykle po zakupie nowego roweru, jak najszybciej chcemy wybrać się na wycieczkę, by przejechać się nim i sprawdzić, czy dany model, który zakupiliśmy prowadzi się nam bez zarzutu. Przy okazji pierwszej jazdy okazuje się niejednokrotnie, że rower nie posiada wszystkich akcesoriów, które w większości przypadków okazują się przydatne. Nowy rower nie licząc rzadkich odstępstw — jest z reguły pozbawiony niezbędnych dodatkowych akcesoriów rowerowych.

Jakie dodatkowe akcesoria powinny znajdywać się w rowerze?

chłopak z roweremMówiąc o nich mamy na myśli wszelkie elementy, które montujemy do roweru. Najważniejszym z nich są lampki rowerowe, których nie powinno zabraknąć. Jeśli zatrzyma nas policja i nie będziemy ich posiadać, to możemy zgarnąć mandat nawet do 200 złotych — w większości nowych rowerach jednak lampka przednia i tylnia jest, ale można założyć dodatkowe lampki, jeżeli jeździmy rowerem o bardzo później porze gdzie jest ciemno. Każdy kto lubi jeździć na rowerze na co dzień, nie raz zetknął się z problemem poszukiwania miejsca, w którym bezpiecznie może oprzeć rower. Z pomocą przychodzi tutaj wyposażenie swojego jednośladu w podpórkę — metalowa nóżka rowerowa pozwoli postawić rower bezpiecznie na każdym rodzaju podłoża. Wtedy można mieć pewność, że nie dojdzie do wywrócenia i zniszczenia roweru. Oferta rynkowa nóżek jest na tyle bogata, że każdy, kto jest zdecydowany na zakup, znajdzie rodzaj spełniający jego oczekiwania.

gadżety roweroweWśród proponowanych akcesoriów, nie można zapomnieć o uchwycie na telefon. Najczęściej montuje się go na kierownicy. Większość rowerzystów korzysta z różnych aplikacji na telefonie i aby nie trzymać telefonu w ręce podczas jazdy, producenci oferują praktyczne rozwiązanie. Warto zwrócić uwagę, aby montaż był solidny i jednocześnie umożliwiał łatwe zdejmowanie samego telefonu. Kolejną przydatną rzeczą jest uchwyt i pompka rowerowa. Ile razy coś stało się z naszą oponą i potrzebowaliśmy pomocy. Pompki rowerowe ręczne są idealne do zabierania w podróż. Z racji swoich niewielkich rozmiarów oraz niskiej masy nie wpływają praktycznie w żadnym stopniu na komfort jazdy, dzięki czemu można je mieć zawsze przy sobie.

Podsumowując, niektóre z elementów roweru powinny być na stałe przy jednośladzie — to oświetlenie, dzwonek rowerowy, oraz sprawnie działający hamulec. Są też dodatkowe gadżety, w które możemy doposażyć jednoślad są nimi: koszyki rowerowe, bidony, podpórki i stopki, uchwyt na telefon, zapięcia rowerowe i wiele innych. Różnorodne akcesoria rowerowe to zakup, który warto rozważyć. Podniesie to komfort i zadowolenie podczas jazdy.

Opublikowane w

Dodaj komentarz