Przewaga plecaka nad torebką

plecak skórzany vintage

Plecak kojarzy nam się ze szkolnymi czasami i większość z nas pewnie jeszcze do niedawna była przekonana, że po opuszczeniu murów placówki edukacyjnej tornister raz na zawsze zostanie wyparty przez torebkę. Otóż nic bardziej mylnego. Plecak wkroczył na salony i wkradł się na modowe wybiegi największych projektantów, co czyni go bardzo stylowym dodatkiem, pożądanym przez niejedną miłośniczkę aktualnych trendów.

Plecak w stylu vintage

plecak skórzany vintageOprócz niezaprzeczalnej mody na ten element, warto też wspomnieć o innych zaletach noszonego na plecach modelu, które czynią go zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w zestawieniu w tradycyjna torebką, którą nosimy na ramieniu lub w dłoni. Przede wszystkim plecak ma znacznie lepszy wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa. Rozkładający się równomiernie ciężar sprawia, że nawet duży plecak skórzany vintage, który ze względu na rozmiar i materiał wykonania sam w sobie jest dość ciężki, nie obciąża naszych pleców w tak znacznym stopniu, jak czyni to klasyczna damska torba. Choć w młodym wieku nie zawsze trafiają do nas argumenty dotyczące zdrowia, to jednak uwielbiany ostatnio przez młodzież plecak pozwala nam unikać nierównomiernego obciążania naszego ciała, które mogłoby prowadzić nie tylko do bólu mięśni, ale także do trwałych wad postawy.

plecak skórzany vintageNoszony na plecach dodatek pozwala nam łączyć przyjemne z pożytecznym. Nie należy jednak sądzić, że plecak to rozwiązanie dobre jedynie dla osób młodych. Otóż odpowiednio dobrany, elegancki plecak to świetna opcja również dla dojrzałych kobiet. Sprawdza się zarówno w pracy czy na zakupach, gdzie pozwala nam zachować wolne ręce, jak i na przykład po różnego rodzaju operacjach czy przebytych urazach kręgosłupa. Również mamy docenią wygodę plecaka, który pomieści wiele niezbędnych podczas spaceru zabawek naszego malucha i jednocześnie pozwoli zachować dłonie w gotowości do łapania naszego dziecka podczas próby ucieczki na placu zabaw. Na koniec należy wspomnieć również o praktyczności takiego rozwiązania w sytuacji, kiedy po zatłoczonych, miejskich ulicach przemieszczamy się rowerem czy na coraz popularniejszych rolkach.

Połączenie wygody z aktualnie obowiązującymi trendami, a na dodatek pozytywny wpływ na nasze zdrowie – nieprawdopodobne, a jednak – plecak łączy wspomniane cechy, stanowiąc doskonały dodatek do niemal każdej damskiej stylizacji. Wybierając spośród dostępnych na rynku modeli, jesteśmy w stanie znaleźć model zarówno elegancki, wykonany ze szlachetnej, ponadczasowej skóry, jak i bardziej sportowy na przykład w formie worka.

Opublikowane w

Dodaj komentarz