Popularne zajęcia dla dzieci w Łodzi

W Łodzi funkcjonuje dziś wiele renomowanych placówek edukacyjnych, które prowadzą zajęcia dostosowane do konkretnych grup wiekowych. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że na podstawowe zajęcia ogólnorozwojowe mogą uczęszczać nawet zaledwie sześciomiesięczne dzieci. Zdaniem ekspertów umysł dziecka przyswaja najwięcej informacji w ciągu pierwszych pięciu lat życia, warto więc zapisać nasze dziecko na zajęcia dodatkowe, które jeszcze bardziej rozbudzą w nich ciekawość.

Zajęcia dla małych dzieci

zajęcia dla dzieciNa samym wstępie warto podkreślić, że zajęcia dodatkowe dostosowane są do wieku naszych pociech. Na zajęcia dla dzieci w Łodzi uczęszczają nawet kilkumiesięczne dzieci, które uczestniczą w zabawach wraz z rodzicami zapewniającymi im tym samym poczucie bezpieczeństwa. Sporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza tzw. kluby przedszkolaka, których głównym celem jest wspomaganie rozwoju dziecka. W skład programu zajęć wchodzą m.in. rytmiczne zajęcia taneczne, wspólne śpiewanie, warsztaty plastyczne, gimnastyka oraz zajęcia językowe. Warto przy tym zaznaczyć, że spotkania te prowadzą jedynie wykwalifikowani pedagodzy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie. Specjaliści wykorzystują wówczas znane i cenione metody pedagogiki zabawy oraz pedagogiki twórczości, które cieszą się sporym zainteresowaniem również na zachodzie.

zajęcia dla dzieciZdaniem cenionych psychologów bardzo dobrze na rozwój dziecka wpływają również elementy pedagogiki Marii Montessori, które opierają się na nauce praktycznych, domowych umiejętności. Nasza pociecha uczy się dzięki temu samodzielności oraz zaradności, nabyta podczas warsztatów wiedza sprawi, że rutynowe czynności zaczną jej się kojarzyć bardzo pozytywnie. Pamiętajmy również o tym, że wszystkie zajęcia oddziela się od siebie kilkuminutowymi przerwami, podczas których nasze dziecko będzie mogło odpocząć i przygotować się do kolejnych wyzwań. Standardowe zajęcia dla dzieci trwają około 45 minut, odbywają się one najczęściej kilka razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, kiedy to dzieci wracają ze szkoły lub przedszkola. Wiele prywatnych szkół oferujących tego typu szkolenia pozwala uczestniczyć w nim również rodzicom. Dzięki temu możemy zbliżyć się do naszego dziecka oraz zaobserwować jak nawiązuje ono pierwsze znajomości z rówieśnikami.

Niektóre szkoły serwują swoim podopiecznym zdrowe przekąski, które można konsumować podczas przerw. W zajęciach uczestniczy ponadto ograniczona, z góry ustalona grupa uczestników – dzięki temu prowadzący zajęcia może lepiej poznać potrzeby oraz możliwości swoich podopiecznych.

Opublikowane w

Dodaj komentarz