Polecane restauracje dla turystów

najlepsze restauracje

Toruń to często odwiedzane przez turystów miasto. Znane jest z produkcji pysznych pierników, pięknej starówki, jak również z tego, że to tam urodził się słynny astonom – Mikołaj Kopernik – którego pomnik można podziwiać na głównym rynku. W Toruniu znaleźć można też wiele ciekawych muzeum, czy galerii sztuki dawnej oraz współczesnej.

Lokale gastronomiczne w Toruniu

 najlepsze restauracjeNic więc dziwnego, że w sezonie urlopowym w Toruniu można zobaczyć liczne grupy podróżujących. Każdy turysta musi poza dobrym miejscem noclegowym znaleźć także dobre miejsce do posilenia się. O ile śniadania często są w cenie noclegu, a kolację przygotowuje się samemu, to solidny obiad warto zjeść na mieście. Na szczęście w Toruniu nie brakuje znakomitych restauracji, barów szybkiej obsługi, czy lokali sieciowych z pizzą i burgerami, w których można się posilić. Popularne najlepsze restauracje w Toruniu serwują dania kuchni polskiej, włoskiej, czy azjatyckiej. Z pewnością każdy turysta będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Na szybką przekąskę podczas zwiedzania miasta warto się udać do jednego z licznych barów. Tam można zamówić hamburgera, frytki, czy zapiekanki, które zostaną nam wydane w kilka chwil. Takie dania są gorące, sycące i nie kosztują wiele. Jeśli podróżujemy w towarzystwie to warto jest udać się do pizzerii, czy sushi baru.

 najlepsze restauracjeTam można zamówić dużą pizzę czy zestaw sajgonek do podziału. Wtedy zamówienie wyjdzie tańsze, a każdy się naje. Osoby ceniące znakomitą kuchnię mogą się udać do bardziej luksusowego lokalu. Na pewno w Toruniu bez problemu znajdzie się restauracje z daniami francuskimi, czy śródziemnomorskimi. Warto też odwiedzić lokal serwujący lokalną kuchnię regionu Kujaw i Pomorza. Na deser oczywiście koniecznie trzeba wybrać piernikowe ciasto, piernikowe lody, czy choćby kupić piernikowego batonika na drogę. Będzie to na pewno doskonała przekąska dla każdego. Gdzie szukać dobrych restauracji? Większość z nich będzie się znajdowała bezpośrednio na starówce lub w jej pobliżu. Im dalej od centrum miasta tym trudniej będzie o znalezienie dobrego lokalu. Warto zatem zaplanować przerwę na jedzenie w trakcie zwiedzania głównej części Torunia.

Z całą pewnością nikt nie będzie narzekał na brak dobrych restauracji podczas wycieczki do Torunia. Można się stołować w lokalnych restauracjach i barach znanych sieci, zdecydować się na pożywną pizzę czy na wykwintne sushi. Nie można jednak wyjechać z Torunia bez skosztowania lokalnego specjału, jakim są pierniki. Takie wypieki będą smaczną przekąską, jak i dobrym prezentem z podróży dla bliskiej osoby.

Opublikowane w

Dodaj komentarz