Polecane akcesoria na rower

rower - akcesoria

Przejażdżki rowerowe są atrakcyjne, ciekawe, pozwalają zobaczyć różne miejsca z innej perspektywy, a także polepszyć swoją kondycję fizyczną. Jazda na dwóch kółkach jest także darmowa, w przeciwieństwie do poruszania się samochodem. Tu płacimy raz za rower i to tyle, nie płacimy kilkuset złotych co miesiąc na benzynę.

Gadżety przydatne do roweru

sakwa rowerowa Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób dojeżdża rowerem do pracy, szkoły, czy na pikniki. Żeby jednak taka przejażdżka była w pełni komfortowa, to warto zaopatrzyć się w praktyczne gadżety. Wiele rowerów ma ,,w pakiecie” uchwyt oraz bidon. Jeśli nie to zawsze można go dokupić. Zamiast bidonu wodę, czy sok można nalać też do butelki, czy termosa – uchwyt jest na tyle szeroki, że bez problemu się tam zmieszczą. Po umieszczony na ramie roweru bidon możemy sięgnąć nawet podczas jazdy, bez robienia postojów. W upały odpowiednie nawodnienie się jest kluczowe, także na dalekich trasach nie obejdziemy się bez butelki wody. Miejsce na picie jest zatem niezbędne. Druga przydatna rzecz do polecana sakwa na rower pod siodełko, na ramę, czy na bagażnik. Sakwy zapinane na zamek błyskawiczny, szyte z wodoodpornego materiału chronią nasze rzeczy podczas jazdy. Wiadomo – im większa sakwa, tym więcej rzeczy tam wrzucimy.

rower - akcesoria Mała sakwa służy zwykle do przewozu portfela, czy batonika na drogę, do dużej można wrzucić nawet zapasową bluzę, czy kurtkę przeciwdeszczową. Zamiast sakw stosowane są też kufry oraz koszyki. Trzecia rzecz do zapięcie rowerowe. Ma postać grubgo skręconego ,,sznura” z tworzywa sztucznego, zakończonego zapięciem na kod lub kłódką na zamek. Zapięcie przekłada się przez szprychy lub ramę roweru i przypina do balustrady, drzewa, czy stojaka rowerowego – zależy gdzie parkujemy nasz jednoślad. Ten produkt nie kosztuje dużo, a znacząco poprawi bezpieczeństwo naszego pojazdu i uchroni go przed kradzieżą. Czwarta przydatna rzecz do mały ,,komputer podkładowy”, montowany na kierownicy. Wyświetla on aktualną godzinę, mierzy kilometry, czy prędkość z jaką jedziemy. Niektóre nawet zliczają spalane kalorie! Dzięki temu wiadomo czy zrobiliśmy dzienny limit kilometrowy lub, czy dojedziemy do pracy na czas. Nie trzeba stawać i sprawdzać godziny na zegarku czy telefonie.

Bidon, sakwa, zapięcie, czy licznik rowerowy to tylko niektóre z przykładów ciekawych produktów dla fanów jednośladów. Można zainwestować także w dzwonek, rękawiczki do jazdy, czy nakładkę na siodełko. Takie akcesoria nie kosztują fortuny, a poprawią komfort podróżowania nawet na dalekich trasach.

Opublikowane w

Dodaj komentarz