Oferta przedszkolna dla dzieci

dzieci w przedszkolu

Przedszkole to często pierwsza placówka edukacyjna z którą stykają się najmłodsi. Wielu rodziców jednak, zamiast dawać dzieci do żłobka zajmuje się nimi w domu i posyła na zajęcia dopiero w wieku pięciu czy sześciu lat. Do przedszkola maluchy chodzą aż do momentu pójścia do szkoły podstawowej, zwykle w wieku siedmiu lat, choć zdarzają się dzieci młodsze.

Co warto wiedzieć o ofercie przedszkolnej?

dzieci w przedszkoluJak wybrać najlepszą placówkę? Do wyboru mamy placówki publiczne i prywatne. Te pierwsze są darmowe, zwykle chodzą do nich dzieci z najbliższej okolicy. Często koło nich zlokalizowane są też szkoły podstawowe, więc maluchy przechodzą z jednej placówki do drugiej. Szkoły publiczne są wielkie, często jest po kilka grup dzieci w każdym wieku, a każda grupa to nawet trzydzieści osób. Budynki są zwykle proste, choć dostosowane do wymagań maluchów. Jednak takie placówki jak językowe przedszkole niepubliczne w Bydgoszczy zdecydowanie będzie prezentowało się lepiej. Może to był placówka dla kilkunastu dzieci, czy kilku grup. Jest kameralnie, dzieci mają więcej ciszy i spokoju, łatwiej jest im się zintegrować ze sobą. Budynki są bardziej kolorowe, może być więcej zabawek, czy bardziej rozbudowany plac zabaw. Jeśli chodzi o ofertę zajęć to tu też wygrywają placówki niepubliczne.

dzieci w przedszkoluMaluchy poza standardowymi zajęciami z czytania, pisania i liczenia będą miały zajęcia z języków obcych, z tańca lub inne zajęcia sportowe, czy nawet zajęcia z programowania dla najsłodszych. W przedszkolu publicznym zorganizowanie takich zajęć byłoby trudniejsze ze względu na zbyt dużą liczbę dzieciaków. A wiadomo, że podczas nauki trzeba się trochę skupić. Tak nauczyciel musi mieć czas na każdego ucznia. W przedszkolu niepublicznym łatwiej też zorganizować wyjazdy integracyjne dla dzieci. Mniejsze grupy mogą jechać nawet busem, łatwiej jest je upilnować i w mniejszej grupie szybciej dojdzie się do kompromisy dotyczącego kierunku wyjazdu. Niektóre placówki mają konkretną specjalizację. Są przedszkola językowe, sportowe, czy dwujęzyczne dla dzieci z innych krajów. W ten sposób dziecko może już od najmłodszych lat rozwijać swoją pasję.

Podsumowując, rodzic na pewno musi sporo czasu poświęcić na znalezienie odpowiedniej placówki edukacyjnej dla swojej pociechy. Warto przejrzeć oferty zarówno tych publicznych, jak i prywatnych, dzięki temu uda się nam dopasować jej profil do potrzeb naszego malucha. Ważna oczywiście jest też lokalizacja czy cennik, ale jakość kształcenia jest zdecydowanie najważniejsza.

Opublikowane w

Dodaj komentarz