Nauka języka angielskiego – różne opcje

Nie da się ukryć, że język angielski to najpopularniejszy język na świecie. Dogadać się w nim można niemalże w każdym kraju, a jego znajomość jest niezbędna w wielu zawodach. Przykładowo, komendy i zapisy kodowania programów czy stron internetowych są właśnie po angielsku. Również w branży reklamowej znajomość języków obcych jest bardzo pożądana.

Nauka języka online

 angielski z lektorem onlinePojawia się zatem pytanie, jak skutecznie nauczyć się angielskiego, by biegle się nim posługiwać? Obecnie do wyboru mamy kilka ciekawych opcji. Pierwsza kwestia to rodzaj nauki – wyróżniamy stacjonarną oraz przez Internet. Na miejscu możemy uczyć się w szkole językowej, czy na różnych kursach. Zwykle jest to nauka grupowa, choć stacjonarnie odbywają się też korepetycje. Często nawet uczelnie czy licea prowadzą dodatkowe zajęcia językowe. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż bezpośrednim kontakcie czasem łatwiej nawiązać kontakt z wykładowcą. Można też korzystać z gier i zabaw językowych, co jest szczególnie ważne w przypadku nauki u najmłodszych. Wadą jest to, że trzeba doliczyć także czas potrzebny na dojazd do szkoły czy korepetytora i dostosować się go godzin zajęć. Ciekawszą opcją wydaje się być zatem język angielski z lektorem online. Wtedy uczymy się w zaciszu własnego domu, komfortowo i wygodnie. Nie tracimy czasu na dojazdy, ani pieniędzy na benzynę.

 angielski z lektorem onlineZajęcia online można odwołać nawet w ostatniej chwili, czy je przełożyć na dogodną porę. Druga ważna kwestia to rodzaj zajęć – wyróżniamy te grupowe i indywidualne. Zaletą zajęć w grupie jest to, że można poznać ciekawych ludzi, porozmawiać z nimi, podnosić kompetencje społeczne czy umiejętności pracy w grupie. Wadą jest to, ze nauka idzie w jednym tempie. Jedni mogą się nudzić, a drudzy nie nadążać za materiałem. Podczas takiej nauki mało się też rozmawia, raczej stawia się na słowo pisane. Przy nauce indywidualnej, najczęściej online, jesteśmy sam na sam z nauczycielem. Skupiamy się na tym na czym nam najbardziej zależy, korygujemy braki, tempo jest dopasowane do nas. Wadą jest brak możliwości pracy w grupie, czy wykonywania zadań wymagających spotkania na żywo np. pisanie na tablicy, gry i zabawy.

Podsumowując, jest wiele ciekawych opcji jeśli chodzi o naukę angielskiego. Uczyć się można w szkole i w domu, w grupie i indywidualnie. Wszystko zależy od tego na czym nam najbardziej zależy i jaki styl nauki preferujemy. Grunt że chcemy się uczyć angielskiego, co na pewno ułatwi nam nie tylko podróżowanie za granicę, ale także znalezienie dobrze płatnej posady.

Opublikowane w

Dodaj komentarz