Naturalne świece jako stylowy element wystroju

świeca

Ostatnimi czasy popularnym trendem stał się ekologiczny styl życia. Polega on nie tylko na segregowaniu śmieci czy rezygnacji z plastikowych torebek na rzecz tych przeznaczonych do wielorazowego użytku. Zwolennicy ochrony środowiska starają się bowiem, na ile to możliwe, podporządkować każdy element swojej codzienności

Specyfikacja świec ekologicznych z wosku pszczelego?

świecaPolega to głównie na używaniu biodegradowalnych opakowań, nieagresywnych środków czystości, czy też przetwarzaniu żywności i kupowaniu jej od lokalnych dostawców. Na szczęście, rynek oferuje coraz więcej ekologicznych rozwiązań. Istnieje wiele sklepów z wyłącznie ekologicznym asortymentem właśnie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się m.in. branża spożywcza i kosmetyczna. Jednak i w nietypowych gałęziach spotkamy się z wariantami, które sprzyjają środowisku naturalnemu. Przykładem tego może być chociażby ekologiczne rozwiązanie dla aranżacji wnętrz. Wystrój to kwestia indywidualna, związana z upodobaniami. Mężczyźni wolą raczej surowe wykończenie, kobiety natomiast lubią różnego rodzaju dodatki, które sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej przytulna i ciepła. Sposobów na osiągnięcie tego efektu jest wiele. Jednym z nich jest m.in wyposażenie mieszkania w świece ekologiczne z wosku pszczelego. Z ich pomocą stworzymy przede wszystkim niepowtarzalny klimat.

świecaDo tego obecność starannie skomponowanych olejków eterycznych w tych naturalnych świecach zapewnia niezapomniane doznania zapachowe, wprowadzające jednocześnie w głęboki stan odprężenia i relaksu. Co niezwykle ważne, ich spalanie jest czyste i nietoksyczne. Świetnie zatem sprawdzą się nawet dla alergików. Nie sposób pominąć, iż są to produkty ręcznie robione, do produkcji których wykorzystuje się wosk na bazie soi i rzepaku. Dodatkowo posiadają przyjemną w dotyku strukturę oraz prostą i zarazem stylową formę. Dostępne są w ceramicznym pojemniku lub w słoiczku, co z kolei daje szansę na dostosowanie ich do różnych aranżacji. Nie ulega wątpliwości, że jest to element, który nada danemu pomieszczeniu nieco rustykalnego charakteru. Jasne światło i subtelny słodki zapach, jaki daje naturalny wosk pszczeli, z pewnością ucieszą każdego. Przy czym przydatne mogą okazać się jeszcze różnorakie akcesoria, jak np. gasidełka czy nożyczki do przycinania knotów. Ponadto świece te mogą stanowić oryginalny prezent dla osób, które cenią sobie naturalne piękno, tkwiące w darach natury.

Ciekawą propozycją jest także możliwość zatopienia w ściankach świecy bukietu bądź znaczącego elementu, co tym samym stworzy wyjątkową pamiątkę. Niemniej, to swojego rodzaju dzieła sztuki, które świetnie dopełnią wystrój w duchu ekologicznej filozofii życia.

Opublikowane w

Dodaj komentarz