Meble kolonialne w mieszkaniu

Polski rynek meblarski przeżywa w ostatnich latach rozkwit, doganiając pod względem dizajnu i jakości czołowych producentów europejskich. Dotyczy to zarówno tanich mebli codziennego użytku produkowanych najczęściej z płyty wiórowej, nowoczesnych projektów kompletów meblowych z litego drewna dla bardziej wymagających klientów oraz nieco bardziej niszowych mebli wysokiej jakości, w będącej akurat w modzie estetyce.

Sklep z meblami kolonialnymi

sklep kolonialnyDo ostatniej grupy należą bardzo modne ostatnio meble wykonane w stylistyce bazującej na stylu kolonialnym, będącym mieszanką angielskiej powagi i egzotyki krajów wchodzących w skład byłego już Imperium Brytyjskiego. Meble takie są wykonane najczęściej z drewna, celowo postarzanego wizualnie aby oddawało ducha epoki i stylu. Nie powinno nam sprawić większej trudności znalezienie na rynku mebli do praktycznie każdego pomieszczenia, od pokoju dziennego, po pokój dziecięcy, przez kuchnię, na łazience i przedpokoju kończąc. Dizajn mebli kolonialnych urzekł już niejednego i są one obecne w coraz większej liczbie domów i mieszkań, ciesząc oko gospodarza i gości. Pomimo wzorowania się na meblach z poprzedniej epoki, są one w pełni użyteczne w codziennym życiu i przystosowane do warunków życia tak, aby były równie praktyczne jak ich zaprojektowane współcześnie odpowiedniki. Piękne i praktyczne – tak można pokrótce podsumować meble kolonialnego dizajnu.

sklep kolonialnyMożemy je kupić w jednym z wielu sklepów z meblami zaprojektowanymi w nowoczesnej stylistyce, jako że mają one z reguły w ofercie kilka projektów kolonialnych. Najlepszym wyborem będzie jednak sklep kolonialny z meblami specjalizujący się w sprzedaży wyłącznie takich sprzętów. Posiadają one największy wybór umeblowania kolonialnego, często także indyjskiego lub w estetyce industrialnej, jako że są one często łączone, współgrając ze sobą stylistycznie. W sklepach kolonialnych możemy również liczyć na fachową poradę jakie meble wybrać i jak skomponować oryginalny, ale jednolity zestaw. Znajdziemy tam szeroką paletę komód, stołów i sekretarzyków kolonialnych, krzeseł, komód i szafek; w ofercie są łóżka, kanapy i sofy, nie braknie również oryginalnych szezlągów.

Godne polecenia są, dla uzyskania kompletnego efektu, drzwi i okna wykonane w stylu kolonialnym, cechujące się jednak wszystkimi właściwościami użytkowymi nowoczesnego wykonania. Możemy również meble uzupełnić lampami wiszącymi lub stojącymi, także wykonanymi na modłę stylu kolonialnego, a także mniejsze przedmioty użytkowe, jak sztućce, dzbanki i garnki, czy gadżety jak scyzoryki, pióra wieczne, a nawet torby i ubrania.

Opublikowane w

Dodaj komentarz