Kwiatowe prezenty na różne okazje

róża

Nie da się ukryć, że kwiaty to idealny pomysł na prezent. Można je dać wybrance serca na Walentynki, siostrze w ramach gratulacji za zdanie matury, czy szefowej kiedy dostaje ona urodzinowy prezent dla pracowników. Kwiaty zwykle daje się kobietom, choć zdarza się, że i panowie otrzymują piękne bukiety.

Kwiaty to bardzo uniwersalny prezent

róże Warto jednak zadbać o to, by dobrać odpowiednie rośliny w konkretnej formie, tak by jak najbardziej uszczęśliwić osobę obdarowaną. Najpopularniejsze są oczywiście kwiaty cięte. Można kupić pojedynczą roślinę (zwykle jest to róża) lub cały bukiet. W kwiaciarni są one przystrajane gipsówką, wstążeczkami, zawijane w celofan. Dzięki temu prezentują się doskonale, a do tego nie ma obaw, że ukłujemy się kolcem, czy zgnieciemy płatki podczas transportu. Każdy kwiat ma swoją symbolikę, również kolory mają znaczenie. Czerwień symbolizuje miłość, różowy to przyjaźń, a biel do czystość. Jeśli ktoś wierzy w moc symboli to nie możemy się kierować jedynie wyglądem kwiatka czy ulubionym kolorem danej osoby, bo możemy zaliczyć wpadkę. Zaletą kwiatów ciętych jest na pewno szeroki wybór, niska cena oraz możliwość tworzenia różnych kompozycji. Wadą jest fakt, że nawet jeśli się o nie dba to nie wytrzymają w wazonie dłużej niż tydzień. Druga opcja to wieczna róża w szkle z ledami.

róża To specjalnie spreparowany kwiat, zamknięty pod szklaną kopułką i udekorowany kolorowymi lampkami. Przypomina to różę z popularnego filmu animowanego o pięknej księżniczce i bestii. To idealny podarunek na Walentynki czy urodziny. Każda kobieta będzie zachwycona mogąc dostają taką różę. Nie dosyć, że będzie ona nawet przez kilka lat cieszyła oko, to sama oprawa sprawia, że prezent będzie dekoracją pomieszczenia. Nie da się też ukryć, że to symbol wiecznego uczucia, co z pewnością zostanie docenione. Jest to opcja droższa niż zwykły bukiet, ale zdecydowanie piękniejsza. Trzecia opcja to zakup kwiatów w doniczce. Będzie to dobry wybór dla osób, które kochają kwiaty i lubią je hodować. Polecane są szczególnie efektowne storczyki, dostępne w wielu kolorach do wyboru. Kwiat doniczkowy może być cenowo porównywalny do ładnego, dużego bukietu, ale jeśli wybierzemy roślinę wieloletnią to będzie przez długi czas cieszyła osobę obdarowaną.

Problemem może być transport kwiatka (ziemia może się wysypać, łodyga się złamie), jak również kwestia jego eleganckiego zapakowania. Jak widać można dać bliskiej osobie nie tylko bukiet ciętych kwiatków, ale też rośliny doniczkowe oraz oryginalne wieczne różne pod szklaną osłoną. Każdy z takich podarunków wywoła uśmiech na osobie obdarowanej.

Opublikowane w

Dodaj komentarz