Kolorowe kocyki dla dzieci wykonane z minky

kocyki dla dzieci minky

Na przestrzeni ostatnich lat dużą popularnością wśród rodziców cieszą się akcesoria dziecięce wykonane z charakterystycznego materiału minky. Wykorzystuje się go m.in. do produkcji poduszek, kocyków, pościeli, a nawet i ocieplanych śpioszków niemowlęcych, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza zimą. Jakimi cechami charakteryzuje się ten szalenie modny aktualnie materiał?

Kocyki z miękkiej tkaniny

kocyki dla dzieci minkyOryginalny materiał minky przywodzący na myl miękki polar lub pluszową dzianinę, wykonany jest w całości z poliestru. Zasadniczą cechą, która odróżnia minky od wyżej przytoczonych materiałów jest jego wygląd .Powierzchnia minky pokryta jest bowiem wytłoczonymi kropkami, które sprawiają, że materiał posiada nietypową, przyjemną w dotyku fakturę. Warto przy tym zaznaczyć, że choć wzór owalnych, drobnych wypustek cieszy się dziś zdecydowanie największa popularnością, to jednak coraz więcej producentów akcesoriów dziecięcych unowocześnia dziś ten charakterystyczny motyw, przekształcając go m.in. na serduszka czy gwiazdki. Warto również podkreślić, że choć materiał minky jest gruby i ciepły, to jednak nie prowadzi on do powstania odparzeń. Tkanina ta przepuszcza więc powietrzem dzięki czemu delikatna, dziecięca skóra może oddychać.

kocyki dla dzieci minkyO wysokiej jakości materiału świadczy m.in. certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który zaświadcza o tym, że tkanina ta wolna jest od wszelkich substancji toksycznych. Kolorowe kocyki dla dzieci minky nie podrażnią więc nawet niezwykle delikatnej, alergicznej skóry dziecka. Ogromnym atutem minky jest również fakt, iż materiał ten bardzo łatwo utrzymać w czystości, ponieważ dobrze się go pierze. Co najważniejsze minky szybko wysycha, co jest bardzo cenną informacją zwłaszcza dla świeżo upieczonych mam, które z oczywistych względów muszą często prać dziecięce akcesoria. Materiał ten jest ponadto bardzo trwały i solidny – nie traci on z czasem swojego koloru oraz nie zmienia kształtu. Z minky produkuje się dziś wiele akcesoriów dziecięcych, do których możemy zaliczyć m.in. poduszki, kocyki, pościele, narzutki na łóżko oraz wkładki do wózków. Z tkaniny tej coraz częściej produkuje się także pluszowe maskotki oraz dziecięce ubranka, które ogrzewają malucha podczas zimy.

Co ciekawe z tkaniny tej coraz częściej wykonuje się także produkty dedykowane znacznie starszym użytkownikom. Sporą popularnością cieszą się dziś m.in. szlafroki, czapki oraz szale wykonane z minky, które coraz chętniej noszą również dorośli. Materiał ten jest również stosunkowo tani, na jego zakup może więc sobie pozwolić praktycznie każdy z nas.

Opublikowane w

Dodaj komentarz