Kiedy mulina ariadna będzie dobrym wyborem?

szydełkowanie

Wyszywanie może się okazać bardzo ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Aby tak jednak było, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria, przede wszystkim w dobrej klasy nici do wyszywania. Od nich może zależeć to, czy haft będzie miał tendencję do zrywania się, oraz prucia. To właśnie wybór odpowiedniej nici okazuje się być kluczowy dla uzyskania bardzo satysfakcjonującego haftu.

Mulina ariadna — kiedy wybrać?

szydełkowaniePrzykładem nici, po którą sięga się zdecydowanie najczęściej, jest kolorowa mulina ariadna. Szczególnie często wykorzystywana jest ona do wyszywania obrazów na kanwie. Wpływa na to fakt, że dostępna jest ona w wielu różnych kolorach, co pozwala uzyskać oczekiwany, często bardzo spektakularny efekt wizualny. Co jednak najważniejsze przy wyborze odpowiedniej nici do wyszywania, mulina Ariadna jest również niezwykle wytrzymała. Można to docenić w szczególności, podczas właściwego wyszywania, kiedy to niskiej jakości nici bardzo często się rwą, czy też rozdwajają. Ogromnym plusem wspominanej muliny jest również fakt jej bardzo szerokiej, bezproblemowej dostępności. Można ją znaleźć więc zarówno w hurtowniach, oraz pasmanteriach stacjonarnych, jak również i w tych internetowych.

 

 

mulinaCo jednak jeszcze bardziej istotne, ceny za zakup tej muliny, biorąc pod uwagę oczywiście jej zalety, są niezwykle niskie. Ogromnym plusem muliny takie jak ta Ariadny jest fakt, że jest ona dostępna w wielu różnych rodzajach. Znaleźć ją można więc zarówno w kolorach podstawowych, takich jak niebieski, szary, czy pomarańczowy, jak również w nieco bardziej ekstrawaganckich odmianach, Przykładem mogą być odmiany nici w kolorach metalizowanych, a nawet te, które świecą w ciemności. Biorąc pod uwagę tak dużą urozmaicenie różnych wersji Muliny Ariadna nic dziwnego, że cieszy się ona coraz większą popularnością. Jej ogromna zaletą jest również fakt pojawienia się coraz to nowych kolorów tej muliny, jej wysoka wytrzymałość, oraz stosunkowo prostą możliwość dzielenia tej muliny na pasma, co może się przydać podczas pewnych rodzajów robótek i haftowania.

Wybór odpowiedniego rodzaju nici do haftowania okazuje się być niezwykle istotny. Ważne, by wybrać nić taką, która z jednej strony będzie odpowiednio wytrzymała, z drugiej zaś będzie dostępna w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Tylko w takim wypadku można mieć pewność, że wybrana nić, nazywana mulina, okaże się w pełni wystarczająca. Warto sięgać w takiej sytuacji w szczególności po polskie rozwiązania, których przykładem może być mulina Ariadna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pasmanteriasklep.pl!

Opublikowane w

Dodaj komentarz