Karboksyterapia – kiedy i po co stosować?

zabiegi na ciało

Codzienne dokładne mycie, stosowanie balsamów, peelingów, jak również dbanie o kondycję fizyczną i zdrową dietę przekłada się znacząco na nasz wygląd – staje się on bardziej atrakcyjny. Pomijanie kroków w pielęgnacji, czy jedzenie wysoko przetworzonej żywności sprawi za to, że skóra stanie się przesuszona, poszarzała, pojawi się cellulit, czy otyłość.

Skuteczne zabiegi by czuć się atrakcyjniej

efektywna karboksyterapia w SzczecinieCzasem jednak samo dbanie o siebie nie wystarcza. Problem jest trudny do usunięcia, a my nie mamy już pomysłu co robić. Przykładem może tu być podwójny podbródek, cienie pod oczami, czy cellulit na udach. Kosmetyki, masaże, czy drenaż dają jakiś efekt, jednak nie satysfakcjonujący w stu procentach. W takim wypadku należy udać się do kosmetyczki, która przeprowadzi profesjonalny zabieg, mający na celu likwidację naszego problemu. Jednym z nich może być efektywna karboksyterapia w Szczecinie. To zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla oraz procesy rozpadu komórek tłuszczowych. Jest bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Jest to trochę rodzaj bardzo mocnego masażu połączonego z drenażem. Nie ma żadnych igieł, czy silnie działających kwasów. Głowice urządzenia przesuwa się po problematycznym obszarze do uzyskania pożądanego efektu.

zabiegi na ciałoJuż po pierwszej serii można zauważyć znaczącą różnicę, choć czasem potrzebna jest seria zabiegów, jeśli problem jest ,,zaawansowany”. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, które z czasem ustępuje. Nie ma natomiast opuchlizny czy siniaków, więc od razu można wrócić do codziennych obowiązków. Kiedy warto udać się na karboksyterapię? Przede wszystkim wtedy kiedy mamy problem z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w jednym miejscu, która mimo ćwiczeń czy masażu nie chce zniknąć. Zabieg wykonuje się zarówno na ciele np. brzuch, uda, jak i na twarzy – głównie na policzkach i podbródku. Dlatego też urządzenie zwykle ma dwie głowice – jedną większą i jedną mniejszą. Karboksyterapia jest również zalecana dla osób mających worki pod oczami czy skórkę pomarańczową, ma także działanie przeciwstarzeniowe, choć nie tak silne, jak np. mezoterapia czy zabiegi z wykorzystaniem retinolu wmasowanego w skórę po nakłuwaniu derma rollerem lub derma penem.

Podsumowując, karboksyterapia to zabieg bezpieczny, wszechstronny i bez skutków ubocznych. Dzięki niemu możemy zapomnieć o problemach z cellulitem, nagromadzeniem tłuszczu pod skórą czy z opuchniętymi powiekami. Dobrze przeprowadzona procedura od razu sprawi, że będziemy wyglądać o wiele lepiej, a co za tym idzie – także lepiej, pewniej i atrakcyjniej się czuli.

Opublikowane w

Dodaj komentarz