Jakie rękawiczki wybrać na jazdę rowerem?

Rękawiczki na rower

Rękawiczki to podstawowe wyposażenie każdego kolarza zarówno zawodowego, jak i pasjonata. Podczas rekreacyjnej jazdy rowerem warto postawić na rękawiczki krótkie, które mają jedynie zwiększać przyczepność i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Dla sportowca ważny jest również komfort cieplny, ponieważ jego treningi odbywają się też podczas chłodniejszych miesięcy i ekstremalnych warunków na górskich szlakach.

Cechy najlepszych rękawiczek na jazdę rowerem

Rękawiczki na rowerPodczas wyboru rękawiczek na rower warto udać się do sklepu z artykułami dla cyklistów i przymierzyć kilka par, aby dobrać odpowiedni rozmiar, który jest kluczowy dla wygody użytkowania. Przydatnym dodatkiem w budowie rękawic jest rzep w okolicy nadgarstka, który dodatkowo pozwala dobrze przylegać do ręki, dzięki czemu nie zsuwają się z dłoni. Tutaj nasuwa się pytanie, jakie rękawiczki na jazdę rowerem będą idealne na weekendowe wypady i górskie treningi wyczynowe? Odpowiedź zależy od przeznaczenia tego produktu, inne sprawdzą się do jazdy rekreacyjnej, inne dla zawodowców. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego rękawiczki są wykonane. Powinien bowiem dobrze przepuszczać powietrze, by dłonie się nie pociły. Na letnie dni sprawdzą się te wyposażone w siateczkę z małymi otworami. Warto podkreślić, że dzięki temu będzie można zadbać także o zdrowie skóry dłoni. Jeśli tkanina rękawiczek będzie odpowiednia, łatwo uniknie się różnorodnych odparzeń. To ważne, ponieważ ręce są pewnego rodzaju wizytówką każdego człowieka i wiele osób zwraca na nie dużą uwagę, szybko rzucają im się w oczy. Głównie z tego względu warto zwracać uwagę na skład obecny na metce rękawiczek rowerowych.

Rękawiczki na rowerTo ważne nie tylko latem. Z kolei, aby zachować komfort termiczny, warto postawić na dodatek poliuretanu w składzie. Rękawiczki rowerowe występują zazwyczaj w dwóch wersjach z odsłoniętymi i zakrytymi palcami. W drugim przypadku warto postawić na modele nieprzemakalne. Wówczas dłonie pozostają suche podczas deszczu i nie ślizgają się na kierownicy. Rękawiczki powinny chronić również przed otarciami i odciskami wewnątrz. Wykonane z dobrych materiałów nie będą odparzać skóry, aby o to zadbać, należy unikać poliestru w składzie. Rękawice rowerowe z wkładkami żelowymi zapewnią dużą przyczepność i bezpieczeństwo, ponieważ są antypoślizgowe oraz chronią dłonie przed urazami. Sprawdzą się idealnie podczas górskich lub leśnych wycieczek. Z kolei rękawiczki z lycry będą wygodne w noszeniu, gdyż dostosowują się do kształtu dłoni i zapewniają pełną kontrolę nad kierownicą. Dzięki temu cyklista ma pewność, że ryzyko jakiegokolwiek wypadku będzie znacznie mniejsze.

Oprócz materiałów, z jakich wykonane są rękawiczki, warto zwrócić uwagę na kolory. W czasie zimy najlepiej postawić na neonowy żółty i odblaski, aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo i widoczność dla kierowców. Istotną rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę w dzisiejszych czasach jest możliwość korzystania z urządzeń dotykowych. Rękawiczki, których opuszki wyposażone są w specjalne powłoki umożliwiają bezpośredni kontakt z ekranem bez ich zdejmowania. Takie rozwiązanie powinno być standardem, ponieważ ułatwia funkcjonowanie cyklistom.

Opublikowane w

Dodaj komentarz