Jak zorganizowana jest wyprawa nad Bajkał?

bajkał

Od pewnego czasu znacznie wzrasta popularność wypraw na Syberię, bądź też w inne, dalekowschodnie tereny należące do Rosji. Nic dziwnego, gdyż są to miejsca tajemnicze, które mają duży związek z Polską kulturą i historią. W przypadku chęci udania się na taką właśnie wyprawę, warto skorzystać z usług pośredników.

Organizacja wyprawy na Bajkał

bajkałAby taka wyprawa umożliwia zobaczenie wszystkich najważniejszych miejsc i zabytków, jednocześnie nie kosztowała zbyt dużo i nie trwała zbyt długo, trzeba skorzystać z usług pośredników, którzy planują trasę takiej wyprawy w najdrobniejszym szczególe. Tylko w takim wypadku, faktycznie możliwa jest opłacalna wyprawa nad Bajkał. Pozwala ona na zapoznanie się z elementami kultury rdzennych mieszkańców Syberii, na odnalezienie śladów przeszłości, także tej polskiej. Ważne jest, by skorzystać z usług firm, które tak planują trasę wycieczki, by nie była ona zbyt napięta. Aby było to możliwe, bardzo ważne jest, by w trakcie takiej wycieczki korzystać z praktycznie wszystkich, możliwych i dostępnych form transportu, w tym również i kolei transsyberyjskiej. Pierwszym elementem takiej wyprawy musi być z całą pewnością przyjazd na Bajkał, oraz zapoznanie się z Irkuckiem, który jest nieformalną stolicą Syberii Wschodniej. Jest to miasto, które jest bardzo mocno związane z historią polskich zesłańców.

 

syberiaIstotnym elementem tego punktu wyprawy jest z całą pewnością zapoznanie się z dziełami, znajdującymi się w Muzeum Bajkalskim. W czasie wyprawy warto także zdecydować się na podróż motorówką, wzdłuż unikalnej i urokliwej trasy kolei krugobajkalskiej, która ma długość 84 kilometrów. W czasie tej wyprawy, warto nie zapominać także o objeździe po Dolinie Tunkieńskiej, która jest prawdziwą enklawą Buriatów. W trakcie tego etapu wycieczki, można także na własne oczy zobaczyć wodospad Kanionu Rzeki Kyngargi. W Studliance będzie można zobaczyć jedyny, istniejący obecnie dworzec wykonany niemal w całości z marmuru. Oczywiście, bardzo ważnym elementem takiej wyprawy powinna być podróż słynna Koleją Transsyberyjską, wzdłuż Bajkału. Ostatnim elementem wyprawy powinna być wycieczka po Moskwie, oraz zobaczenie Kremla.

W obecnym czasie coraz większa liczba osób zaczyna poszukiwać bardziej unikalnych miejsc na wyjazd na urlop. Z całą pewnością, jednym z takich miejsc może być rejon Syberii, oraz Bajkału. To właśnie tam istnieje możliwość zobaczenia na własne oczy wielu miejsc, powiązanych pośrednio lub bezpośrednio z polską kulturą, oraz dziedzictwem historycznym, oraz wielu unikalnie się prezentujących obiektów przyrody.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.galinex.pl!

Opublikowane w

Dodaj komentarz