Jak zawodowcy przygotowują swojego Krossa do startu?

kross level r4

Jeśli jesteśmy miłośnikami sportowej jazdy na rowerze lub zawodowo zajmujemy się rowerową rywalizacją, to z całą pewnością słyszeliśmy o wyścigach XC. Jednak jako że nie jest to wiedza powszechna, przedstawmy sobie na początek, co kryje w sobie ta nazwa. Otóż wyścigi XC, zwane inaczej croos-country lub po prostu kolarstwem górskim to konkurencja polegająca na ściganiu się zawodników na specjalnie przygotowanej trasie, pokonywanej zwykle kilka razy.

Rower dla profesjonalistów

kross level r4Wyścigi mogą być organizowane we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W starcie mogą brać udział amatorzy i profesjonaliści, bowiem jest to dyscyplina wpisana w program mistrzostw świata. Zatem jeśli rowerowa rywalizacja to nasze zamiłowanie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy spróbowali swoich sił na trasie takiego wyścigu. Aby dać sobie szansę na dobry wynik, warto odpowiednio przygotować się przed startem. Pierwszym punktem na liście rzeczy do spełnienia jest oczywiście zakup roweru. W przypadku tego typu rywalizacji niezbędny będzie odpowiedni rower. Odpowiedni będzie model Kross Level r4 dla zawodowców oraz początkujących. Jest to rower z serii XC, której charakterystyczne cechy zauważymy już na pierwszy rzut oka. Za kierownicą tego roweru zajmujemy zdecydowanie bardziej pochyloną pozycję, co daje nam większą kontrolę nad pojazdem i poprawia trakcję przedniego koła.

kross level r4W tym konkretnym modelu rama została wykonana z materiału Aluminium Lite, a dodatkowy proces hydroformingu oraz wygładzania spawów podkreślił jej sportowy charakter. Malowanie wykonane w technologii Powder Coated tworzy idealnie gładką powierzchnię, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli jesteśmy już w posiadaniu roweru, warto poświęcić mu chwilę przed startem na odpowiednie przygotowania. Najlepiej zrobić to na dzień czy dwa przed wyścigiem, bowiem nerwy, jakie zwykle towarzyszą nam przed tego typu zawodami, nie będą dobrym doradcą w przedstartowy poranek. W przypadku bardzo ambitnych zawodników warto oddać swój sprzęt w ręce profesjonalisty, który fachowym okiem mechanika spojrzy na nasze dwa kółka i oceni, co wymaga poprawy.

Dzień przed startem dobrze jest rower przetestować podczas jazdy próbnej, która utwierdzi nas w przekonaniu, że nasze możliwości i umiejętności mogą zaprowadzić nas na najwyższe miejsca w rowerowej kwalifikacji. Dobrze przygotowany sprzęt i pozytywne nastawienie mogą odegrać tutaj kluczową rolę, zatem przede wszystkim uwierzmy w swoje możliwości i oddajmy się przygodzie. Zanim jednak wystartujemy, nie zapomnijmy o odpowiednim śniadaniu.

Opublikowane w

Dodaj komentarz