Jak wybrać odzież ciążową na co dzień?

odzież ciążowa

Ciąża to piękny czas w życiu kobiety. Oczekiwanie na przytulenia maleństwa, którego serduszko bije pod naszym sercem to niesamowite przeżycie. Jak się okazuje, są kwestie, które mogą nam ten wyjątkowy czas zakłócić. Powszechnie wiadomo, że nieodłącznym atrybutem ciąży jest powiększający się z miesiąca na miesiąc brzuszek. Jednak nie tylko ta część ciała zmienia swoje rozmiary.

Wygodna i przewiewna odzież

odzież ciążowaPrzekształceniu ulega cała sylwetka ciężarnej kobiety, a to z kolei sprawia, że nasza dotychczasowa garderoba okazuje się nieodpowiednia. Oczywiście nie należy przesadzać i biec do sklepu z odzieżą ciążową zaraz po potwierdzeniu błogosławionego stanu, bowiem w pierwszym trymestrze zwykle jeszcze zmiany nie są na tyle duże i możemy śmiało korzystać z tego, co mamy już w swojej szafie. Złym pomysłem jest również kupowanie na zapas, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zmieni się nasza sylwetka za miesiąc czy dwa. Skoro omówiliśmy już to, czego nie należy robić, przejdźmy teraz do kwestii, co należy wybierać i czym się kierować podczas wyboru odzieży na ten wyjątkowy czas. Otóż odzież ciążowa codzienna powinna być przede wszystkim wygodna. Zdecydowanie należy unikać obcisłych, opinających brzuch spodni oraz innych części garderoby, które mogłyby powodować utrudnianie krążenia, a co za tym idzie przyczyniać się do powstawania opuchlizny czy żylaków.

odzież ciążowaNa szczęście, aby przyszła mama mogła czuć się komfortowo i swobodnie, nie trzeba już wybierać między wygodą a estetyką. Czasy, kiedy kobiety w ciąży mogły liczyć jedynie na za duże męskie podkoszulki odeszły w zapomnienie. Szeroka oferta sklepów umożliwia wybór dopasowanych i bardzo kobiecych fasonów. Niezwykle istotny jest również materiał, z którego wykonana będzie odzież. Decydując się na ubrania z tworzyw sztucznych, narażamy się nie tylko na większą potliwość, bowiem takie ubrania nie przepuszczają zbyt dużo powietrza, ale także możliwe jest występowanie z tego powodu podrażnień skóry, która w okresie ciąży staje się szczególnie wrażliwa. Z tego powodu najlepszym wyborem dla ciężarnych będzie przewiewna, oddychająca odzież z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, modal czy wiskoza.

W okresie letnim świetnie sprawdzi się również len. Ciąża wprowadza w nasze życie wiele zmian. Jedną z nich jest zmiana garderoby, bowiem przekształcająca się sylwetka sprawia, że dotychczasowe ubrania są zwyczajnie za małe lub mają nieodpowiednie kroje. Aby zapewnić sobie wygodę każdego dnia, warto stawiać na swobodne fasony i naturalne materiały.

Opublikowane w

Dodaj komentarz