Jak wybrać najlepszy zmywacz do paznokci?

Wiele kobiet często zmienia kolor paznokci. Do pracy malują paznokcie w stonowane, uniwersalne kolory np. różowy, czy beżowy. Na wieczorne wyjścia paznokcie maluje się lakierem o barwie ognistej czerwieni, czy butelkowej zieleni. Z pewnością wielość lakierów do paznokci sprawia, że zawsze można je dobrać do okazji i stylizacji. Jednak żeby zmienić kolor lakieru, to najpierw stary lakier trzeba zmyć.

Zmywacz bez acetonu

zmywacz do paznokci bezacetonowyNiestety, nie zawsze kobiety wybierają dobre zmywacze do paznokci. A zawarte w nich substancje aktywne mogą zniszczyć płytkę paznokcia. Stanie się osłabiona, nierówna, paznokcie będą się rozdwajać i łamać. Dodatkowo zmywacze występują w wielu wariantach pod względem konsystencji, składu, a nawet zapachu. W sklepach znaleźć można polecany zmywacz do paznokci bezacetonowy, jak i ten z acetonem. Pierwsza wersja jest zdecydowanie najbardziej polecana. Aceton niszczy paznokcie, jest bardzo agresywną substancją. Zmywacz bez niego będzie skutecznie usuwał lakier, ale nie zniszczy płytki paznokciowej. Zmywacze z acetonem polecane są jedynie w przypadku usuwania lakierów hybrydowych i tytanowych. Tutaj bez acetonu się nie obejdzie, można co najwyżej lakier usunąć frezarką do paznokci.

zmywacz do paznokci bezacetonowyWarto wspomnieć o tym, że zmywacze poza substancjami mającymi rozpuścić lakiery zawierać mogą też różne substancje mające korzystnie wpłynąć na paznokcie i skórki wokół nich. Są to takie substancje jak witamina E, aloes, gliceryna, czy olejki naturalne. Dzięki temu równoważy się działanie substancji zmywających, odżywia paznokcie, a także je natłuszcza. Ważne jednak jest to by po zmyciu paznokci umyć dokładnie dłonie, by pozbyć się resztek zmywacza z paznokci i skóry. Popularne są zmywacze zapachowe. Nie różnią się niczym od zwykłych poza dodanym przyjemnym zapachem. Zarówno aceton, jak i inne zmywające substancje mają ostry, chemiczny zapach. Dodatek aromatu owocowego, czy kwiatowego sprawia, że zmywanie lakieru jest przyjemniejsze. Warto wspomnieć o tym, że zmywacze dostępne są nie tylko w formie płynu. Są zmywacze żelowe i kremowe, gęstsze i zwykle bardziej natłuszczające płytkę, poza tym wydajniejsze.

W sprzedaży można czasem dostać zmywacze w gąbce czy w pisaku. Z tych pierwszych nie wylewa się zmywacza na wacik tylko pociera paznokieć o gąbeczkę nasączoną preparatem. Z kolei zmywacze w pisaku sprawdzają się przy usuwaniu lakieru ze skórek przy paznokciach, czy poprawianiu lakieru przy malowaniu. Takie produkty są mało popularne, jednak często bardzo się przydają, szczególnie kiedy nie ma się czasu na długą poprawę manicure.

Opublikowane w

Dodaj komentarz