Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

ślubne obrączki

Ślub kościelny to jeden z ważniejszych dni dla kochających się osób. To czas przygotowań, ale również załatwiania formalności. Przygotowania zaczyna się najczęściej od ustalenia terminu ślubu. Następnie przychodzi czas na nauki przedmałżeńskie, wybór zaproszeń, znalezienie odpowiedniego fotografa i wodzireja. W tym pięknym dniu ważne jest również, jak Państwo młodzi będą wyglądać, unikatowa sukienka, stylowy garnitur — to wszystko trzeba zaplanować dużo wcześniej.

Piękna ślubna biżuteria

złote obrączkiWażny jest również wybór odpowiednich obrączek. To pamiątka na całe życie więc warto postawić nie tylko na wygląd, ale również ich trwałość. Poszukiwanie swoich wymarzonych obrączek warto zacząć nie później niż 2 miesiące przed datą ślubu. Czas realizacji bywa różny w zależności od materiału, który wybierzemy, a grawerowanie może trwać nawet miesiąc. Oprócz oczywiście funkcji estetycznej obrączki muszą również charakteryzować się wygodą, praktyką i trwałością. Kompromis między obrączkami estetycznymi a praktycznymi powoduje, że wybór obrączek nie jest procesem prostym i wymaga pewnej wiedzy. Ta decyzja powinna być dobrze przemyślana. Jak więc wybrać idealne obrączki ślubne? Oczywiście ślubne obrączki w olsztynie i innych miastach, można zakupić u jubilera. Błędem jest kupowanie obrączek w ciemno. Trzeba je pójść, obejrzeć i przymierzyć.

ślubne obrączkiWybór koloru złota to kwestia bardzo indywidualna. Najczęściej wybierane przez przyszłych małżonków są obrączki wykonane z żółtego złota, kojarzonego z tradycyjną wersją obrączek ślubnych. Możliwe są również obrączki ze złota mieszanego — dwukolorowe bądź wielokolorowe. Na wewnętrznej stronie obrączek, można również umieścić datę ślubu (grawer) — żeby zawsze przypominała o tym najwspanialszym dniu. Niektórzy stawiają również na nietypowe obrączki. Z pewnością są oryginalne i podkreślą indywidualność, jednak warto pamiętać, że będą noszone cały czas, więc muszą być wygodne i najlepiej posiadające klasyczny kształt. Wszystko zależy również od budżetu – jeżeli nie możemy pozwolić sobie na złoto do wyboru pozostaje: tytan, srebro czy platyna. Coraz częściej pojawiają się też obrączki wykonane z drewna lub ceramiki. Istnieje również możliwość wykorzystania „domowego złota” np. tego, które przekazali dziadkowie, w pracowni jubiler jest stanie stworzyć obrączki od nowa, bądź stare dopieścić, że będą wyglądały jak nowe.

Obrączki to niezwykła biżuteria. To symbol miłości, partnerstwa i wierności. Wszystko zależy od gustu pary, która szuka biżuterii na ten ważny dzień w ich dniu. Nie warto podejmować decyzji na szybko. Warto zrobić rozeznanie i zapoznać się z różnymi ofertami i wariantami obrączek.

Opublikowane w

Dodaj komentarz