Jak ważny dla snu jest ergonomiczny materac?

materac bardzo twardy

Wszyscy potrzebujemy snu i żeby właściwie funkcjonować powinniśmy odpowiednio dbać o to, by zapewniać sobie wystarczają jego ilość. Niedobory snu mogą bowiem spowodować, że o wiele trudniej będzie nam zrzucić na wadze, jak również zaburzymy gospodarkę naszego organizmu, ale przede wszystkim znacznie utrudnimy sobie regenerację ciała i umysłu.

Najlepszy twardy materac

 materac bardzo twardyNieodpowiednia ilość snu może być uzależniona nie tylko od tego, jak dysponujemy swoim czasem – nasza bezsenność może również wynikać z tego, że nie zapewniamy sobie odpowiedniego komfortu w jego trakcie. Ten z kolei uzależniony jest od tego, czy korzystamy chociażby z odpowiedniego materaca, który jest nam w stanie zapewnić wygodę. Niewłaściwie dobrany materac może wyrządzić poważne szkody, nie zważając nawet na sen, zbyt miękki lub zbyt twardy materac może powodować między innymi problemy z kręgosłupem oraz układem krążenia. Jeżeli cierpimy z któregoś z tych powodów powinniśmy jak najszybciej zdecydować się na zmianę naszego materaca. Niezwykle ważnym jest więc, byśmy dobrze zastanowili się nad wyborem nowego. Twardość materaca powinna być przede wszystkim dobrana odpowiednio do wagi osoby, która będzie na nim spać.

 materac bardzo twardyW skali twardości możemy wyróżnić cztery różne stopnie – H1, H2, H3 i H4, gdzie pierwszy odnosi się do miękkich odmian materacy, z kolei ostatni do najtwardszych z nich. Istotne jest odpowiednie dostosowanie go do naszego ciała, dlatego najlepsze z nich są ponadto dzielone na siedem różnych stref twardości, z których każda odpowiednio oddziałuje zarówno na nasz kręgosłup, jak i właściwe krążenie. Tak powinien działać ergonomiczny materac bardzo twardy, ale komfortowy w użytkowaniu. Nasz wybór powinniśmy jednak przede wszystkim uzależnić od naszych preferencji, niektórzy będą woleli spać na twardszym podłożu, inni z kolei na miękkim. Granic definiowanych przez stopnie twardości powinno się przestrzegać, ale z drugiej strony nie są one aż tak wyraźne. Każdą z naszych wątpliwości z pewnością rozwieje profesjonalny doradca, który pomoże nam dobrać najlepszy dla naszego snu i zdrowia materac.

Dobry sen jest nam w stanie zapewnić odpowiednią dawkę energii o poranku – możemy liczyć na to, że dzięki temu również nasze samopoczucie będzie o wiele lepsze. To z kolei znacznie przełoży się na naszą produktywność. W momencie, w którym jesteśmy lepiej przygotowani na codzienne wyzwania, czy to związane z naszą pracą, czy też nie – jesteśmy w stanie zwyczajnie bardziej cieszyć się tym, co robimy. Jak więc widać warto inwestować w komfort własnego snu.

Opublikowane w

Dodaj komentarz