Jak rodzaje kolców biegowych znamy?

kolce do biegania

Sporty lekkoatletyczne wraz z biegiem czasu cieszą się coraz większą popularnością. Ogromny wpływ na to ma fakt, że umożliwiają one zachowanie jednocześnie zdrowej sylwetki, jak również i kondycji organizmu. Bardzo ważne jest jednak, by podczas uprawiania tych właśnie sportów, zakupić odpowiednie obuwie, które może być niezbędne aby uchronić się przed wystąpieniem kontuzji.

Bezkonkurencyjne kolce biegowe

kolce do bieganiaBieganie jest tym rodzajem sportu, który cieszy się zdecydowanie największym poziomem popularności, również wśród amatorów. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że jest to sport, który korzystnie wpływa zarówno na sylwetkę, jak również na ogólną kondycję organizmu. Aby jednak podczas uprawiania sportów biegowych zachować odpowiednie bezpieczeństwo i uchronić się przed kontuzjami, bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie obuwie, takie jak polecane kolce biegowe. Należy jednak pamiętać o tym, że takie obuwie powinno być przede wszystkim dostosowane do odległości, jakie są zazwyczaj pokonywane w czasie biegania. I tak, do biegania na krótsze dystanse, warto jest wykorzystywać kolce sprinterskie, które najlepiej sprawdzą się na dystansach od 60 do 400 metrów. Wyróżnia je fakt, że mają one wzmocnioną przednią część stopy, natomiast odległość pomiędzy piętą, a podłożem, jest w ich przypadku zdecydowanie mniejsza. W przypadku najczęstszego pokonywania średnich dystansów, od 800 do 1500 metrów, najlepszym wyjściem okazują się kolce o wzmocnionej strefie pięta- podłoże.

bieganieDlatego właśnie, w takim obuwiu stosuje się duże ilości pianki, która amortyzuje bardziej tylną część stopy. W przypadku biegaczy, którzy najczęściej pokonują długie dystanse, pomiędzy 3000 a 10000 metrów, najlepiej sprawdzą się kolce długodystansowe. Wyróżniają się one największą warstwą pianki pod piętą, jak również znacznie bardziej wyprofilowanymi kolcami z przodu. Ten rodzaj obuwia skutecznie ochroni stopę biegacza, która jest bardzo narażona na kontuzję w czasie pokonywania tak rozbudowanych dystansów. Niezależnie od rodzaju koców, należy wybrać jednak te, które zostały wyprodukowane przez uznane marki. Ma to bowiem znaczy wpływ na jakość i wytrzymałość wykorzystywanego obuwia biegowego.

Podczas uprawiania różnego rodzaju sportów biegowych, stopa biegacza jest znacznie bardziej narażona na kontuzje. Właśnie z tego względu, tak ważne jest stosowanie odpowiedniego obuwia, które zadba o zachowanie odpowiedniej amortyzacji, jak też i przyczepności. Tym rodzajem obuwia, które jest w tych zastosowaniach wykorzystywane najczęściej, są kolce biegowe.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.kolcela.pl!

Opublikowane w

Dodaj komentarz