Jak dobrze wybrać nocleg nad Bałtykiem?

noclegi blisko morza

Morze Bałtyckie co roku przyciąga tysiące turystów, chcących wygrzewać się na plażach i kąpać się w ciepłej wodzie. Mimo iż wycieczki do egzotycznych krajów są coraz tańsze, a samolot pozwala na szybki przelot, to Bałtyk nadal jest popularną destynacją turystyczną. Nad morzem znajdziemy wiele ofert noclegowych, jednak nie wszystkie są warte uwagi, ze względu na jakość lub położenie obiektu.

Nocleg łatwy do znalezienia

noclegi blisko morzaPrzede wszystkim szukając noclegi trzeba sprawdzić gdzie znajduje się hotel w stosunku do najbliższej plaży. Przykładowo, wybierając Międzyzdroje – noclegi blisko morza Bałtyckiego będą łatwe do znalezienia. Międzyzdroje to popularna destynacja, zatem działa tam wiele hoteli i pensjonatów. Niektóre hotele niemalże znajdują się na plaży, więc szybko dojdzie się tam na piechotę. Im dalej od morza tym noclegi bywają tańsze. Jednak czy podczas wakacji komuś chce się chodzić czy jeździć wiele kilometrów żeby dostać się na plażę? Jest to kłopotliwe i niewygodne. Dobry nocleg powinien nie tylko jednak znajdować się blisko morza, ale także sklepów czy atrakcji turystycznych. Wiele osób decyduje się na samodzielnie przyrządzanie posiłków, ponieważ wychodzi to korzystnie finansowo. Ceny za jedzenie nad morzem są wyższe niż za te same posiłki w każdej innej restauracji, szczególnie jeśli patrzymy na ceny w ścisłym sezonie turystycznym. Dlatego bliskość supermarketów jest na wagę złota.

noclegi blisko morzaWarto też zobaczyć jak daleko znajdują się szlaki turystyczne, muzea, galerie czy wieże widokowe i czy z naszego miejsca noclegowego można tam dotrzeć pieszo, komunikacją miejską, czy jedynie samochodem. Kolejna kwestia związana z nocowaniem to cena wynajmu. Im wyższy standard pokoi tym drożej. Przy większych grupach opłacalny jest wynajem domków letniskowych lub dużych, kilkuosobowych pokoi. Wakacje można zaplanować także na przykład na końcówkę kwietnia czy na początek września. Wtedy temperatura bywa wysoka, a pogoda sprzyja (dużo słońca, mało deszczu), a noclegi są o wiele tańsze niż w sezonie turystycznym. Tydzień różnicy w przyjeździe to nawet kilkaset złotych oszczędności.

Wybór dobrego noclegi nad morzem Bałtyckim nie jest prosty, ale najważniejsze jest nasze ogólne zadowolenie z pobytu w Międzyzdrojach czy innej miejscowości. Lepiej jest trochę dopłacić, a mieszkać przy samej plaży, czy też wyjechać nieco wcześniej na urlop i zapłacić mniej za pobyt. Liczy się także standard pokoi, odległość od supermarketów, miła obsługa w hotelu, czy też atrakcyjne pakiety dla par czy dla rodzin np. łączone ze spa.

Opublikowane w

Dodaj komentarz