Jak dobrać długość łańcuszka na prezent?

łańcuszki złote damskie

Co najmniej kilka razy do roku mierzymy się z dylematem, co podarować bliskiej nam kobiecie z okazji jej święta. Urodziny przyjaciółki, Dzień Matki, prezent dla siostry z okazji Bożego Narodzenia to tylko kilka z możliwych okazji, które odbywają się co roku. Często stawiamy na prezenty praktyczne, związane z zainteresowaniem danej osoby, jej pracą lub aktualnym etapem w życiu.

Wybór odpowiedniego łańcuszka

łańcuszki złote damskieO ile są to podarunki bardzo praktyczne, które pewnie zostaną docenione zwłaszcza za dopasowanie, to jednak czasem warto postawić na prezent bardziej rozpieszczający niż praktyczny. Kalendarz czy przewodnik po Atenach często kupujemy sobie same, a sklep z wyrobami jubilerskimi raczej na co dzień omijamy szerokim łukiem. Biżuteria co prawda również ma wymiar praktyczny, jednak zdecydowanie bardziej rozpieszcza i sprawia przyjemność. Jeśli decydujemy się na konkretny element, postawmy raczej na bransoletkę czy naszyjnik. Kolczyki mają zbyt duży wpływ na wizerunek i muszą być doskonale dopasowane do twarzy (podobnie jak okulary), aby dodawały odpowiedniego uroku. Łańcuszki złote damskie na prezent są zdecydowanie mniej problematyczne, choć oprócz wyboru splotu i kruszcu musimy jeszcze dopasować długość, najlepiej uwzględniając budowę sylwetki przyszłej obdarowywanej oraz okazje, na które najczęściej zakłada biżuterię.

łańcuszki złote damskieNajpopularniejsza długość łańcuszka wśród kobiet to 40-50 centymetrów, określana nazwą princess. Jest to najbardziej uniwersalna długość, pasująca zwłaszcza do niewielkich wisiorków. Łańcuszek o długości 50-65 centymetrów nosi miano matinee. Opiera się na dekolcie, przyciągając w to miejsce wzrok. Ten rodzaj świetnie sprawdzi się w połączeniu z pokaźnymi zawieszkami i ozdobami. Najdłuższy łańcuszek, mający od 65 do 85 centymetrów, to opera. Ta długość polecana jest wysokim Paniom oraz tym o okrągłej twarzy, gdyż świetnie ją wysmukla. Taki model świetnie sprawdzi się zarówno do eleganckiej sukni wieczorowej, jak i do klasycznego ubioru. W przypadku tego modelu możemy także manipulować długością w zależności od okazji, bowiem odpowiednie skręcenie czy podwojenie sprawi, że zyskamy model zdecydowanie krótszy.

W przypadku budowy sylwetki sprawdza się zasada, że dla szczupłych Pań powinno się wybierać delikatne, nieprzytłaczające modele, a dla tych bardziej krągłych polecane są wyróżniające się, duże elementy. Długość łańcuszka może odegrać też ważną rolę w zależności od okazji. Zwłaszcza podczas spotkań biznesowych powinnyśmy wybierać długość princess, która skupi uwagę wokół naszej twarzy.

Opublikowane w

Dodaj komentarz