Fotografia noworodkowa — piękna pamiątka na długi czas

Pierwsze tygodnie życia dzidziusia mijają bardzo szybko. Najczęściej mamy w trzecim trymetrze ciąży już umawiają się na taką sesję. Fotografowanie maleństwa musi odbyć się w miarę szybko, zanim maluch zacznie się dużo wiercić i fotografia będzie uniemożliwiała uchwycenie tego doskonałego momentu.

Zdjęcia noworodków — moment uchwycony przez fotografa

dzieckoNajczęstszym okresem, w którym robi się takie sesje, jest zaraz po urodzeniu w pierwszych tygodniach życia. Noworodki nie pozują to oczywiste, do każdego ujęcia trzeba je odpowiednio ułożyć. Przede wszystkim musi być im wygodnie i komfortowo, by zdjęcia mogły być udane. Najlepiej gdy dziecko jest najedzone i akurat ma porę drzemki, wtedy można noworodka odpowiednio ustawić, a dzięki temu, że jest elastyczne, nie będzie problemu z układaniem do poszczególnych poz. Każda sesja noworodkowa, wymaga cierpliwości i zaangażowania ze strony fotografa jak i rodziców. Ważne by rodzic był spokojny, to przełoży się również na spokój maluszka, a zdjęcia wyjdą naprawdę pięknie. Sesje noworodkowe najczęściej odbywają się w studio, gdzie jest możliwość chwili spokoju, przebrania maluszka i nakarmienia gdy jest niespokojne. Fotograf przy tym zadaniu musi okazać się dużą cierpliwością, ponieważ każde z niemowląt jest inne i wymaga czasu, aby dokładnie je ustawić.

Niekiedy na sesji noworodkowej trzeba przebrać malucha kilka razy, żeby zdjęcia nie były takie same — jedno z dzieci będzie smacznie spało przy przebierankach, drugie z kolei trzeba będzie za każdym razem uspokoić. Nie ma reguły, a każde dziecko jest inne dlatego piękna sesja lifestylowa w Bydgoszczy powstaje na skutek spokoju i zaangażowania fotografa. Sesja noworodkowa trwa czasami parę godzin, ale warto jest poświęcić ten jeden dzień, na pamiątkowe zdjęcia, które maluch będzie przeglądał za parę lat. Na jednej sesji wykonywane jest sporo ujęć, więc później przy wyborze ciężko jest rodzicom zdecydować się na parę. Na szczęście u każdego utalentowanego fotografa istnieje możliwość, dokupienia większej ilości zdjęć niż oferuje pakiet. Piękną fotografię noworodkową możemy umieścić w salonie bądź pokoiku dziecka — jako obraz. Większość zdjęć możemy również uzyskać jako odbitki do albumów, a także w każdej chwili możemy zdjęcie doskonałej jakości dostać od fotografa na mejla, by pochwalić się sesją w internecie.

Zdjęcia noworodków bez wątpienia są wyjątkowym rodzajem zdjęć. Zwykle to fotografie pełne delikatności i piękna — śpiące maluszki pozwalają na stworzenie anielskiego obrazu. Takie zdjęcia to również cudowny prezent dla babć i dziadków, oprawione w piękną ramkę, sprawią uśmiech na niejednej twarzy.

Opublikowane w

Dodaj komentarz