Do jakiej sylwetki pasują torebki kuferki?

torebka kuferek

Torebka to bardzo kobiecy gadżet, który bywa nawet obiektem żartów ze strony płci przeciwnej, bowiem czasami przechowujemy w nim naprawdę przeróżne rzeczy. Ale nie służy nam ona tylko do przechowywania. Jest to także niezwykle ważny element kobiecej garderoby, który odpowiednio dobrany podkreśla stylizację i urozmaica ją, czyniąc ciekawszym nawet zwykły zestaw, składający się jeansów i T-shirtu.

Torebka typu kuferek

torebka kuferekAle kiedy możemy mówić o odpowiednio dobranej torebce? Otóż nie tylko nasze gusta czy aktualne trendy powinny mieć wpływ na wybór właściwego egzemplarza. Okazuje się, że istotna jest również budowa naszej sylwetki. W sklepach mamy ogromny wybór torebek – różnice dotyczą wielkości wzorów, kolorów czy tworzyw, z których zostały wykonane poszczególne modele. Przy dopasowaniu do budowy ciała największe znaczenie będzie miał rozmiar i fason. Jeśli wybierzemy nieodpowiedni, wówczas podkreślimy mankamenty naszego ciała. Dla szczupłych kobiet doskonałym wyborem będą zarówno maleńkie torebki, jak i te pokaźnych rozmiarów, które podkreślą filigranowe kształty. Dodatki średnich rozmiarów zupełnie się nie odznaczą i nie odegrają żadnej roli w budowaniu proporcji sylwetki. Jeśli chodzi o kształty, najlepiej w tym przypadku sprawdzą się modele zaokrąglone , takie jak worek czy aktówka. Gdy należymy do grona kobiet o przeciętnej, standardowej budowie ciała, powinnyśmy postawić na średnie i duże modele.

torebka kuferekNależy w tym przypadku unikać małych torebek, które mogłyby spowodować wrażenie sylwetki zdecydowanie bardziej masywnej, niż to ma miejsce w rzeczywistości. Idealny kształt to zaokrąglony kwadrat czy prostokąt, na przykład ciągle modna torebka kuferek. Jest to model ponadczasowy, bardzo często wybierany przez kobiety głównie ze względu na swoją uniwersalność, gdyż pasuje zarówno na co dzień, jak i na większe, eleganckie okazje. Prostota i klasyka sprawia, że pasuje do większości stylów i fasonów ubrań. Jeśli zależy nam na uniwersalności, wybierzmy model w neutralnym kolorze, natomiast kiedy chcemy zaszaleć, wówczas najlepiej sprawdzi się mocny akcent w postaci koloru czy wzoru. Do wyboru mamy zarówno modele, które nosimy w dłoni, jak i te wyposażone w pasek umożliwiający noszenie na ramieniu. Z kolei jeśli nasze ciało jest krępej budowy, powinnyśmy unikać malutkich torebek, które tylko spotęgują kontrast. Zdecydowanie lepszym wyborem będą modele duże i długie, zwłaszcza te bogato zdobione w ćwieki, frędzle czy kolorowe aplikacje, które odciągną uwagę od obfitych kształtów.

Podczas wyboru torebki najczęściej kierujemy się jej kolorem czy wzorem, zdecydowanie rzadziej dokonujemy wyboru uwzględniając budowę naszego ciała, a jak się okazuje, ma to spore znaczenie. Jeśli wybierzemy niewłaściwie, narażamy się na dodatkowe podkreślenie mankamentów naszej sylwetki, dlatego dobrze jest poznać podstawowe zasady w tej kwestii.

Opublikowane w

Dodaj komentarz