Czym jest giełda kooperacyjna?

giełda kooperacyjna

Obecnie coraz większa liczba przedsiębiorców w Polsce udziela się na różnego rodzaju targach, i giełdach. Dzięki nim bowiem, mogą oni nawiązać ścisłą współpracę z innymi firmami, oraz przedsiębiorcami, również tymi z rynku zagranicznego. Giełdy takie są organizowane w Polsce coraz częściej, przede wszystkim ze względu na fakt, że korzyści z uczestnictwa w nich są bardzo istotne.

Charakterystyka giełdy kooperacyjnej

giełda kooperacyjnaGłówną i podstawową korzyścią jest przede wszystkim możliwość nawiązania współpracy z firmami, które działają w podobnej branży, a w inny sposób nawiązanie kontaktu z jej przedstawicielami nie byłoby praktycznie możliwe. Właśnie na to pozwala giełda kooperacyjna dla firm, która jest dedykowana zarówno przedsiębiorstwom, jak też różnym organizacjom, oraz instytucjom. Giełda różni się dosyć znacznie od targów, które również organizowane są bardzo często. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest fakt, że na giełdzie przedsiębiorcy nie organizują swoich stoisk, będących przedstawieniem ich usług. Cały przebieg takiej giełdy dla firm opiera się przede wszystkim na umożliwieniu rozmów pomiędzy przedstawicielami różnego rodzaju firm. Spotkania pomiędzy poszczególnymi przedstawicielami odbywają się drogą tradycyjną, “twarzą w twarz”, pomiędzy dwoma różnymi przedstawicielami firmy lub ich właścicielami.

 

giełdaTaka form nawiązywania kontaktu w przypadku przedsiębiorców jest najbardziej skuteczna. Aby było to możliwe, organizatorzy giełdy organizują pomieszczenie z ustawionymi stołami i krzesłami. Dzięki temu, istnieją dogodne warunki do rozmów, które w przypadku takich właśnie giełd trwają zazwyczaj około pół godziny. Takie rozmowy, co potwierdziło wieloletnie doświadczenie, są najlepszą formułą nawiązywania stałych kontaktów biznesowych. W przypadku giełd kooperacyjnych, bardzo ważne jest miejsce gdzie miałyby być one zorganizowane. Najczęściej są one organizowane w salach konferencyjnych hoteli, gdyż gościom z zagranicy, należy udostępnić oczywiście odpowiednie miejsca noclegowe. Warto dodać że giełdy są wspierane finansowo przez unię europejską, w postaci specjalnych projektów, które ułatwiają ich zorganizowanie.

Aby ułatwić nawiązywanie stałych relacji bezsensownych pomiędzy różnymi przedsiębiorstwami, od dłuższego już czasu organizowane są zarówno w Polsce jak i na świecie, specjalne giełdy oraz targi. Dzięki nim, przedstawiciele różnych firm mogą nawiązać ze sobą kontakt, który może być podstawą do nawiązania dłuższej współpracy. Giełdy od targów różnią się znacznie, przede wszystkim formułą takiego spotkania.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.dronetech-poland.com!

Opublikowane w

Dodaj komentarz